• Pedagog szkolny

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 11611

Dla rodziców i nauczycieli: 800100100

Zadania:

1. Diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia w szkole.
        2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu rozwiązywania problemów stanowiących barierę i ograniczających aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.
        3. Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej odpowiednio do rozpoznanych potrzeb uczniów.
        4. Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnienień i przemocy, w tym procedury Niebieskiej Karty.
        5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowanie oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
        6. Inicjowanie i prowadzenie działań  mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
        7. Wspieranie nauczycieli, wychowawców i rodziców w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej ukierunkowanej na zaspokajanie potrzeb uczniów.

Zapraszam

p.23 na parterze