• Przedświąteczny projekt klasy ósmej.

          •      21.12. Klasa 8 zakończyła tegoroczny projekt przedświąteczny. Na lekcjach j. niemieckiego robiliśmy kartki świąteczne, które były przekazane podczas naszej wizyty w domu opieki, następnie zebraliśmy słownictwo związane z Bożym Narodzeniem, zbudowaliśmy asocjogramy i stworzyliśmy lapbooki z przewodniczący tematem: Weihnachten. Projekt zakończyliśmy zdjęciami w szkolnej przedświątecznej scenerii-sami zobaczcie 

          • Wernisaż w MBP

          •    W ciągu ostatnich dwóch tygodni, w ramach aktywizacyjnych działań SU, uczniowie i wychowankowie naszej szkoły wzięli bardzo czynny udział w akcji świątecznej mającej na celu własnoręczne stworzenie przestrzennych stroików świątecznych oraz prac plastycznych o tematyce świątecznej. Zgromadzone prace zostały przetransportowane do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie w Oddziale dla Dzieci stworzono z nich piękną wystawę.

               Zwieńczeniem całej akcji był wernisaż, który odbył się 19.12.2022 roku. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami: Moniką Zambrzycką i Anną Rynkiewicz-Białek. Podczas wernisażu uczniowie opowiadali o idei całego przedsięwzięcia, przedstawili proces tworzenia swoich stroików, wzięli też udział w czytelniczej akcji czytania wierszy świątecznych. Był też quiz z nagrodami, lekcja biblioteczna zaznajamiająca uczniów ze zbiorami bibliotecznymi i warunkami, jakie trzeba spełnić by zostać czytelnikiem oraz zwiedzanie pozostałych działów Miejskiej Biblioteki Publicznej, w tym nowego działu „Nastka” – idealnego dla naszych nastoletnich uczniów.

               Nasz wyjazd na wernisaż doszedł do skutku dzięki empatii i wielkiemu sercu właścicieli firmy przewozowej PTO LIPNICKI. Za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni!

               A w progi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu z pewnością jeszcze zawitamy 😉

          • Wizyta naszych uczniów w Domu Pomocy dla Osób Starszych "Modrzew" w Morągu.

          •      W ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu uczennice kasy VIII i uczniowie klasy III złożyli wizytę mieszkańcom Domu Pomocy dla Osób Starszych "Modrzew" w Morągu.

            Celem wizyty było rozbudzenie chęci świadczenia bezinteresownej pomocy i działania na rzecz osób starszych i chorych, którzy wymagają wsparcia w codziennym życiu.

                 Wolontariuszki rozdały własnoręcznie przygotowane stroiki i kartki z życzeniami od uczniów naszej szkoły. Dzieci z klasy III zaprezentowały taniec z szarfami do kolędy "Mario czy Ty wiesz?"
            i powiedziały wierszyki . Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy.

            Spotkanie z mieszkańcami i ich uśmiech spowodował, że świąteczny nastrój udzielił się wszystkim.

          • Konkurs czytelniczy pt. „Audiobook dla malucha” dla klas IV-VIII został rozstrzygnięty!

          • Komisja konkursowa, po przesłuchaniu dostarczonych nagrań,

            wyłoniła laureatów:

            I miejsce: Klasa VI

            II miejsce: Klasa IV

            III miejsce: Klasa V

             

            Zwycięzcy pierwszego miejsca otrzymają nagrody książkowe.

            Pozostali uczestnicy - pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz słodkie upominki.

             

            Nagrody dla uczniów klasy VI oraz dyplomy dla pozostałych uczestników konkursu zostały wręczone podczas apelu w dniu 12 grudnia 2022r.

             

            Serdeczne podziękowania dla wychowawców klas, rodziców oraz nauczycieli współorganizujących za zaangażowanie w realizację projektu.

                                                                                                              

                                                         Biblioteka szkolna

          • Konkurs plastyczny pod hasłem: Gmina Morag – moje miejsce na ziemi”

          • Hania Rogiewicz z klasy IV

            zajęła I miejsce

            w  Konkursie plastycznym pod hasłem: Gmina Morag – moje miejsce na ziemi” ( kategoria klasy III- IV)!

            Gratulujemy i życzymy  Hani dalszych sukcesów!:)

                Udział w konkursie pt. " Gmina Morąg - moje miejsce na ziemi" wzięła również Ala Kamińska z klasy 4. Wykonała piękną pracę przedstawiającą zabytkowy kościół w Strużynie. Wprawdzie praca Ali nie została nagrodzona przez jury konkursowe, ale jest równie piękna i pracochłonna!

                 Dziękujemy Ali za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie:)

             

          • „Życie i kultura w średniowieczu”

          •      5 grudnia 2022 r. uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. Grupa artystyczna „Rekonstrukto” przygotowała pokaz pt. „ Życie i kultura w średniowieczu”.
                  Goście omówili obyczaje i kulturę epoki, dokonali przeglądu ekwipunku i uzbrojenia średniowiecznego rycerza, prezentując kolekcję broni i rekwizytów. Aktorzy, wcielający się w rycerzy, odegrali zapierające dech w piersiach pojedynki.
                    Oprócz zwyczajów rycerskich uczestnicy spotkania mieli możliwość poznać gry i zabawy plebejskie oraz obowiązujące w tamtych czasach prawo i stosowane narzędzia tortur.
                      Występ grupy „Rekonstrukto” spotkał się z uznaniem uczniów, którzy poprzez udział w lekcji mogli poznać lub poszerzyć swą wiedzę z okresu średniowiecza –czasu rycerzy i zamków.

          • Konkursie wiedzy o gminie Morąg, samorządzie terytorialnym i organizacjach pozarządowych

          •      Dnia 2.12.2022 uczniowie z klasy VI i VIII brali udział w „Konkursie wiedzy o gminie Morąg, samorządzie terytorialnym i organizacjach pozarządowych”. Przygotowaniem uczestników do udziału w konkursie zajmowała się pani Elżbieta Wilkowska, a opiekę podczas wyjazdu sprawowała pani Anna RynkiewiczBiałek.

                 Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych, a ich zadaniem konkursowym było wykazanie się zdobytą wiedzą poprzez uzupełnienie obszernego testu z zadaniami otwartymi.

                 Nasze drużyny, w składzie: Antonina Drosio, Daria Mazińska, Igor Senyszyn, Seweryn Bednarczyk, Emilia Rochon dały z siebie wszystko i dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało się jednej z naszych przedstawicielek – Antosi Drosio - zdobyć wyróżnienie. Laureatce, jak i całej drużynie, serdecznie gratulujemy odwagi, wiedzy i naprawdę dobrych wyników.

                 Podczas oczekiwania na wyniki uczestnicy ze wszystkich szkół odbyli wraz z opiekunami wycieczkę do siedziby jednostki wojskowej znajdującej się na terenie naszego miasta, gdzie mieli możliwość oglądania wojskowych pojazdów szturmowych, posłuchania interesujących wykładów o ich specyfikacji i przeznaczeniu oraz wzięcia udziału w bardzo ciekawej wizycie w Izbie Pamięci.

          • Dzień Pluszowego Misia

          •      Dnia 25.11.2022r. obchodzono w naszej szkole po raz kolejny Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie, którzy przynieśli w tym dniu na lekcje swoje pluszowe misie byli zwolnieni z pytania. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i popularnością wśród uczniów.

                 Również 25.11.2022 odbyły się dwie imprezy Andrzejkowe – zabawa taneczna dla przedszkolaków i uczniów z klas 1 – 3 oraz popołudniowa dyskoteka z udziałem DJa dla uczniów z klas 4 – 8. Wszyscy uczestnicy z radością i entuzjazmem uczestniczyli w tym wydarzeniu. Za organizację odpowiadał Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców.

          • Uwaga, rozstrzygnięcie konkursu!

          • ​​​​​Nowa galeria Bohaterowie szkolnych bajek została dodana do albumu fotograficznego​​​

             

            ​​​​​​​

            Uwaga, rozstrzygnięcie konkursu!

            Znamy już laureatów konkursu czytelniczo-fotograficznego dla klas I-III pod hasłem „Bohaterowie naszych książek”!

            Komisja konkursowa w składzie: Kinga Nowakowska, Jolanta Naguszewska, Natalia Żulewska, Alicja Sienkiewicz-Gajewska wyłoniła laureatów konkursu i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

            Nagrody otrzymali:

            I miejsce – Filip Konopacki, klasa III

            II miejsce – Matteo Matusik, klasa III

            III miejsce – Maja Sienkiewicz, klasa I

            Wyróżnienia otrzymali:

            1. Maja Rogulska, klasa I

            2. Maciej Tabor, klasa I

            3. Kacper Ciecierski, klasa II

            Laureatom konkursu oraz uczniom wyróżnionym zostaną wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia i dyplomy za udział w konkursie.

            Czas i miejsce wręczenia nagród zostanie ustalone przez organizatora.

            Serdeczne podziękowania dla wychowawców klas oraz rodziców uczniów za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.


             

            Biblioteka szkolna

          • Zakończyliśmy akcję „Pluszowego Misia”

          • Zakończyliśmy akcję „Pluszowego Misia”. To dzięki Wam, drodzy uczniowie, rodzice zagości uśmiech na twarzach dzieci z hospicjum w Olsztynie. Bardzo dziękujemy za wsparcie i chęć pomocy. W tym miejscu chcemy też podziękować pracownikom sklepu „Biedronka” w Morągu, którzy również przekazali maskotki.

            Szkolne Koło Wolontariatu

          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2022

          • Dnia 25.11.2022 samorząd uczniowski organizuje dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas IV-VIII.
            Dyskoteka odbędzie się w godzinach 16.00 do 19.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im.
            Rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.


            Natomiast na 3 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej odbędzie się andrzejkowa zabawa taneczna
            dla uczniów klas 1 – 3 oraz oddziałów przedszkolnych.

            Serdecznie zapraszamy,
            Samorząd Uczniowski

          • Uroczystość otwarcia Muzeum – Domu Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

          • 2 listopada 2022 roku w Ostrowi Mazowieckiej miało miejsce uroczyste otwarcie Muzeum – Dom Rodziny Pileckich. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem   i z udziałem  Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W uroczystości wzięli udział  przedstawiciele rodziny Pileckich i Ostrowskich – syn Rotmistrza Witolda Pileckiego – Andrzej oraz siostrzeniec Marii Pileckiej – Andrzej Marek Ostrowski. Obecni byli również Sekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski, a także Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

            W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli również udział inne -  zaproszone przez organizatorów - osoby związane  z postacią rotmistrza Witolda Pileckiego, między innymi  dyrektorzy szkół noszących jego imię. Wśród nich dyrektor naszej szkoły – pan  Dariusz Gościniak.

            Muzeum – Dom Rodziny Pileckich, to pierwsze w Polsce muzeum, którego wystawa stała jest w pełni poświęcona Rotmistrzowi i jego żonie. Zostało utworzone ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu miejscowego samorządu. Mieści się w zachowanym oryginalnym domu rodzinnym Marii Pileckiej (z domu Ostrowskiej) – żony Witolda Pileckiego. Dom został zrewitalizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. 

            Podstawowym celem działalności Muzeum – Dom Rodziny Pileckich jest przedstawienie postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, zachowanie i opieka nad  dziedzictwem związanym z jego życiem i działalnością, w tym upowszechnianie reprezentowanych przez niego wartości i tradycji idei niepodległościowej Rzeczypospolitej.

            Kolejnym celem działania Muzeum to dokumentowanie, a także  upowszechnianie dziejów Ziemi Ostrowskiej  i Północno-Wschodniego Mazowsza, w tym opieka nad zabytkami nieruchomymi Ostrowi Mazowieckiej. Muzeum realizuje swoją misję poprzez wystawę stałą, gromadzenie zbiorów i ich opracowanie, organizacje wystaw i wydarzeń kulturalnych, działalność edukacyjną, popularyzatorską i wydawniczą.

             

             

            ŹRÓDŁO INFORMACJI:

            https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/otwarcie-muzeum--dom-rodziny-pileckich,60490

            http://www.muzeumpileckich.pl/artykul,otwarcie-muzeum-dom-rodziny-pileckich,221.html

            http://www.muzeumpileckich.pl/o-muzeum.html

          • Zakodowane Święto Niepodległości

          • 10 listopada od pierwszych godzin lekcyjnych w naszej  szkole odbywały się uroczyste obchody święta narodowego. Wszyscy uczniowie byli aktywnie zaangażowani w uczczenie 104 rocznicy odzyskania
            niepodległości.  Przedszkolaki  wykonały prace plastyczne ukazujące piękno naszego kraju, które wyeksponowano na gazetkach, na korytarzu szkolnym. Klasy I-III brały udział w szkolnych  podchodach, w
            których po odszukaniu zakodowanych poleceń należało  precyzyjnie wykonać zadania. Tematyka zadań dotyczyła głównie Święta Niepodległości, ale znalazły się wśród nich również zadania uświadamiające uczniom, jak wielką rolę w walce o niepodległość naszego kraju odegrał nasz patron, rtm. Witold Pilecki.
            W tym czasie uczniowie klas IV- VIII , podzieleni na grupy i wyposażeni w smartfony z aplikacją kodów QR rozwiązywali zadania interaktywne o tematyce patriotycznej, ukryte w kodach. O godzinie 11.11 w ramach
            akcji:,, Szkoła do hymnu ”, uczniowie wszystkich klas zgromadzili się na hali aby odśpiewać pełen tekst hymnu. Każdy uczestnik zabawy otrzymał poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
            Organizatorami uroczystości były: A. Białek , M. Zambrzycka, A. Rynkiewicz -Białek, E. Puch.

  • Galeria zdjęć

      brak danych