BIBLIOTEKA  SZKOLNA

Iwona Paprocka

ZAPRASZAMYsmiley

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Głośne czytanie najmłodszym uczniom naszej szkoły w ramach realizacji projektu

"Czytamy, słuchamy, bawimy się"

z wykorzystaniem nowości książkowych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021/2025,

w którym to programie nasza szkoła bierze udziałsmiley

W dniach 28 i 29 września 2022r. podczas długich przerw

naszym maluchom czytać będą uczniowie klas IV-VIII.

Oddział przedszkolny 0A - S. Bednarczyk i D. Mazińska

Oddział przedszkolny 0B -  K.Wiśniewska i J. Klisz

Oddział przedszkolny 0 - B. Kowalski i M. Sałacki (28.09.),

J. i O. Kwiatkowska ( 29.09.)

Klasa I - A. Drosio i K. Dzieliński

Klasa II - W. Kraśniewska i I. Żochowska

Klasa III - Z. Wiśniewska i A. Świstara

"Czytelnicze przerwy" i "Czytelnicze poranki dla przedszkolaków"  potrwają jeszcze przez cały październik i dłużej, i dłużej...!

.................................................................

Uczniowie klas starszych czytają książki swoim młodszym kolegom i koleżankom!

Nasze czytelnicze spotkania  spotkały się z dużym zainteresowaniem, zarówno uczniów czytających młodszym kolegom, jak i słuchaczom z klas I-III i oddziałów przedszkolnych.

==================================================

Uwaga uczniowie!

Bardzo proszę o zwrot książek

wypożyczonych z biblioteki na czas wakacji!

Inni czytelnicy na nie czekają!smiley

===============================

==============================

Projekt czytelniczy

"Czytamy słuchamy, bawimy się..."

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

ogłasza konkurs dla klas I-III pod hasłem

„Bohaterowie naszych książek”

na najpiękniejsze przebranie za wybraną postać z literatury dziecięcej.

Cele konkursu:

1. Propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów klas I-III.
          2. Pogłębianie ciekawości czytelniczej.
          3. Popularyzowanie wartościowej literatury dziecięcej, w tym nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
          4. Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
          5. Uaktywnianie uczniów i ich rodziców poprzez udział w konkursach.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Do konkursu mogą przystąpić wszyscy chętni uczniowie klas I-III  wspierani przez rodziców i wychowawców.
          2. Przedmiotem konkursu jest samodzielne przeczytanie lub wysłuchanie czytanej przez osoby dorosłe wybranej książki z literatury dziecięcej oraz przygotowanie  przebrania za wybraną postać  - bohatera przeczytanej lektury oraz prezentacja pracy w formie fotografii.  Strój wybranej postaci literackiej należy skomponować z dostępnych elementów garderoby lub wykonać według własnego pomysłu z zastosowaniem dostępnych materiałów.
          3.  Fotografię uczestnika konkursu w przygotowanym przebraniu wraz opisem ( tytuł pracy, autor) należy przesłać w formie cyfrowej na adres:

alicja.sienkiewicz-gajewska@splaczno.edu.pl

do dnia 13 listopada 2022r.

1. Spośród wszystkich nadesłanych fotografii komisja konkursowa wyłoni laureatów, którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.
          2. O czasie i miejscu wręczenia nagród poinformuje organizator.
          3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Łącznie w postaci fotorelacji.
          4. Wszystkie kwestie nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga organizator.

Zapraszamy do udziału w konkursieJ