START
MEN przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji
Do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych
Ministerstwo Edukacji Narodowej pismem z dnia 12 czerwca 2026 roku przesyła rekomendacje i przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, korzystaniu przede wszystkim z zorganizowanego wypoczynku, który został zgłoszony do systemu bazy wypoczynku i jest nadzorowany przez Kuratorium Oświaty, służby sanepidu i służby Państwowej Straży Pożarnej oraz o możliwości sprawdzenia przez rodziców organizatorów wypoczynku w systemie bazy wypoczynku (https://wypoczynek.men.gov.pl/ ).
Dodatkowo, rodzice mogą zgłaszać do organizatora wypoczynku prośbę o wydrukowanie z systemu bazy wypoczynku potwierdzenia o zgłoszonym wypoczynku, w którym uczestniczy dziecko (odrębnie dla każdego turnusu).
Na stronie dostępny jest również „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoc
Bezpłatna profilaktyka opieki zdrowotnej
Szanowni Państwo, drodzy rodzice
Ministerstwo Zdrowia opracowało pismo mające na celu rozpowszechnienie informacji o prawie wszystkich dzieci i młodzieży w Polsce do bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej, w tym do kompleksowych bilansów zdrowia.
Ministerstwo Edukacji Narodowej popiera stanowisko Ministerstwa Zdrowia, dotyczące systematycznego wykonywania badań bilansowych u dzieci oraz uczniów i uczennic, które pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości rozwoju, zaburzeń i chorób oraz na szybkie rozpoczęcie leczenia i przeciwdziałanie postępowi choroby. W wielu przypadkach chroni też przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi odczuwanymi w późniejszych latach.
Wizyta siódmoklasistek w grupie 0B
19 czerwca 2026r. uczennice klasy 7 odwiedziły przedszkolaki z grupy 0B, aby wspólnie spędzić czas na zabawie i nauce. Starsze koleżanki pomagały dzieciom w kolorowaniu, układaniu puzzli i z cierpliwością odpowiadały na niezliczone pytania maluchów.
Spotkanie przyniosło dużo radości obu stronom i było świetną okazją do integracji oraz budowania relacji między młodszymi i starszymi uczniami
Dziękujemy :)
Kochani Rodzice ósmoklasistów,
dziękujemy za słodką niespodziankę!
Wasze wypieki i dobre serca zawsze potrafią umilić nam dzień.
Jesteście niezastąpieni.
Udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w obchodach Święta 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty
Na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Morąg poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie uczestniczył w uroczystościach upamiętniających Święto 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: opiekun pocztu sztandarowego pani Joanna Kryśkiewicz, chorąży Filip Zalewski oraz asysta – Wiktoria Siergiej i Michalina Gewartowska. W uroczystościach uczestniczył również dyrektor szkoły Dariusz Gościniak.

"Grecka przygoda - wspólne horyzonty edukacji"
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie
Odwiedź nas na facebook'u
TELEFONY POMOCOWE - STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
Kontakty
- Nazwa szkoły
- Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
- E-mail szkoły
- sekretariat@splaczno.edu.pl
- Główny telefon
- (+48) 89 757 50 10
- Adres szkoły
- Łączno 48B
14-300 Morąg
Poland
- Adres skrzynki e-doręczeń
- AE:PL-49098-79923-EJHCR-29
Deklaracja dostępności