• PSYCHOLOG SZKOLNY SP ŁĄCZNO

Godziny pracy psychologa (pokój nr 38)

Psycholog w szkole służy pomocą (w formie porad i konsultacji): uczniom, rodzicom i nauczycielom.

• Uczniowie na spotkanie mogą umawiać się bezpośrednio z psychologiem w poniedziałek i środę lub przez dziennik elektroniczny, bądź za pośrednictwem nauczyciela lub rodzica.

Psycholog służy wsparciem psychologicznym uczniom - pomocą w rozwiązywaniu ich problemów osobistych, problemów dotyczących sytuacji szkolnych oraz w środowisku pozaszkolnym, problemów wynikających z trudnych relacji między rówieśnikami oraz będących wynikiem trudności w nauce.

• Rodzice mogą kontaktować się lub umawiać na spotkanie telefonicznie - za pośrednictwem sekretariatu, przez dziennik elektroniczny bądź za pośrednictwem nauczyciela lub pedagoga.

Psycholog służy pomocą i poradą rodzicom uczniów w związku z: trudnymi sytuacjami występującymi w oddziaływaniach wychowawczych wobec dzieci, problemami edukacyjnymi dzieci, trudnościami dzieci w budowaniu dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem oraz zagrożeń związanych z uzależnieniami.

• Nauczyciele mogą kontaktować się bezpośrednio, za pośrednictwem pedagoga lub dziennika elektronicznego.

Psycholog służy nauczycielom pomocą w rozwiązywaniu problemów wynikających z trudnych relacji między uczniami, trudności w nauce, trudnych relacji w kontaktach z osobami dorosłymi, oddziaływaniach profilaktycznych - przeciwdziałających uzależnieniom oraz oddziaływaniach wychowawczych.

Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa w związku z czym, informacje osobiste (udzielane podczas spotkań, konsultacji) pozostają do jego wyłącznej wiadomości, nie są ujawniane innym osobom.

Zapraszam na spotkania szczególnie uczniów a także rodziców – służę pomocą w rozwiązywaniu każdego trudnego problemu.

Krzysztof Wiśniewski