• "Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży" - spotkanie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

      Spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Łącznie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej - Oddział dla Dzieci – w Morągu.


       

      15 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas 0-VIII z przedstawicielkami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu – Oddział dla Dzieci – paniami: Ewą Kośnik-Dąbkowską oraz Roksaną Czarnecką. Celem spotkania było zaprezentowanie zebranym rodzicom tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży, a zostało zorganizowane w związku z przystąpieniem szkoły w Łącznie do kolejnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Zaproszone panie opowiedziały rodzicom o wpływie czytania na rozwój dzieci, zaprezentowały przywiezione ze sobą nowości czytelnicze dedykowane najmłodszym czytelnikom, a także ich rodzicom i najbliższym. Opowiedziały również o działalności MBP w Morągu zachęcając do korzystania ze zbiorów morąskiej biblioteki.

      Dziękujemy MBP w Morągu za dotychczasową, udaną współpracę.

      Pani Ewie Kośnik – Dąbkowskiej i pani Roksanie Czarneckiej

      dziękujemy za przybycie i poświęcony czas.


       

      Biblioteka szkolna SP w Łącznie


       

      Więcej informacji o NPRCZ:

      NPRCz 2.0: https://www.facebook.com/nprcz2.0

      MKiDN: https://www.facebook.com/MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

      MEiN: https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

     • GRATULUJEMY !!!

     •        Uczeń kl. 7, Kacper Banaś, zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego klas IV-VIII.

      Gratulujemy sukcesu!!!

     • Drodzy uczniowie!

     • W  związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 przypominam o konieczności zwrócenia do biblioteki  podręczników szkolnych. Wszystkie wypożyczone podręczniki powinny być oddane do 15 czerwca 2022r. O dokładnej dacie zostaniecie poinformowani przez wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów.

      Bardzo proszę o przejrzenie podręczników i przygotowanie ich do zwrotu. 

      Należy wyjąć podręczniki z okładek, usunąć z nich karteczki i inne notatki, wygumkować – jeśli trzeba. Podręczniki porwane lub zalane należy odkupić.

      Proszę również o zwrot pozostałych wypożyczonych książek i lektur – o ile nie są już potrzebne na lekcji języka polskiego. Termin – do 15 czerwca 2022r.

      Jest możliwość – wzorem lat poprzednich - wypożyczenia książek na czas wakacji,                              do czego wszystkich Was bardzo zachęcam.

      Książki na wakacje będę wypożyczać od 20 czerwca 2022r.

       

                                                                                                                           Zapraszam do biblioteki

                                                                                                                        A. Sienkiewicz - Gajewska

       

     • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny – mamy już wyniki.

     •      Komitet Organizacyjny Konkursu udostępnił wyniki tegorocznego konkursu Kangur Matematyczny. Przypominamy, że w naszej Szkole do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas II-VIII.

           Najwyższy wynik otrzymał uczeń klasy VII Seweryn Bednarczyk -wyróżnienie w kategorii Kadet.

      Serdecznie gratulujemy.

     • 11. ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE

     •      13 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Łącznie odbyła się uroczystość z okazji Święta Szkoły oraz 11. rocznicy nadania szkole imienia rtm. Witolda Pileckiego.

           Jak co roku, pod tablicą upamiętniającą postać rotmistrza Witolda Pileckiego – naszego patrona – zostały złożone kwiaty.

           W tym dniu, na sali gimnastycznej, odbył się uroczysty apel. Tegoroczne spotkanie upłynęło pod hasłem „Roku Romantyzmu Polskiego”. Nie zabrakło również nawiązań do postaci rtm. Witolda Pileckiego oraz aktualnej sytuacji na Ukrainie. Wprowadzenia do powyższej tematyki dokonali uczniowie klasy VII, a część artystyczną zaprezentowały dzieci z klas V i VI. W trakcie uroczystości miało również miejsce uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych.

           Podczas apelu zostały wręczone uczniom nagrody za udział w konkursie plastycznym dla klas 0-III „Pracowita pszczółka, moja przyjaciółka” oraz konkursu pięknego czytania utworów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego zorganizowanym dla klas III-VIII.

           Po okolicznościowym przemówieniu pana dyrektora cała społeczność uczniowska zgromadziła się do wspólnej fotografii.

     • Zebranie Rady Rodziców

     • Dnia 18.05.2022 (środa) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Łącznie odbędzie się zebranie Rady Rodziców, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców (nie tylko z Trójek Klasowych). Na
      zebraniu poruszana będzie kwestia organizacji Dnia Dziecka oraz zakończenia roku szkolnego (zakup nagród) oraz omówione zostaną sprawy bieżące.

      Przewodnicząca Rady Rodziców

     • UWAGA!!!

     • Znamy wyniki „Szkolnego konkursu pięknego czytania utworów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego„ zorganizowanego  w związku 

      z Rokiem Romantyzmu Polskiego!

       

      Laureaci w kategorii klas III-V:

      I miejsce: Klara Czajkowska, kl. IV

      II miejsce: Antonina Drosio, kl. V

      III miejsce: Lena Ciesielska, kl. III

       

      Laureaci w kategorii klas VI-VIII:

      I miejsce: Jakub Fiderewicz, kl.VIII

      II miejsce: Oksana Mantuliak, kl. VII

      III miejsce: Fabian Konopacki, kl.VI

       

      Laureatom gratulujemy!

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

      Nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych uczestników zostaną wręczone na uroczystym apelu 13 maja 2022r.

      Laureaci pierwszych miejsc zostaną poproszeni o występ przed publicznością szkolną☺

     • Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowy

     • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły w składzie: Antonina Drosio, Kacper Dzieliński, Michał Sałacki i Aleksandra Świstara wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i powrócili z zaszczytnym III miejscem. Turniej w tym roku przygotowywała SP nr 1 w Morągu. Serdecznie gratulujemy!!!Brawooo!!!

       

     • Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

     •      Dnia 14.04.2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których udział wzięli uczniowie nasze szkoły. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego w trzech grupach wiekowych. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy pojadą na eliminacje powiatowe do Gierzwałdu w gminie Grunwald już 22.04.2022.

           Naszą szkołę reprezentowali: w grupie I – Amelia Sienkiewicz i w grupie II – Michał Sałacki z kl. V oraz Przemysław Kłosiński i Michał Jurzyk z kl. VIII. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Amelia Sienkiewicz z kl. IV. Amelce gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

      Opiekun: Kamila Drosio

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • (+48) 89 757 50 10
   • Łączno 48B, 14-300 Morąg Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych