• Dzień Babci i Dziadka

•      17 stycznia 2024r.  w naszej szkole  odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach  i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich upominki oraz program artystyczny. Były to zabawne wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka oraz Jasełka.  Następnie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, w przygotowaniu którego pomogli rodzice dzieci. Niespodzianką dla naszych gości była również wystawa starych kronik szkolnych, która cieszyła się ogromnym zaiteresowaniem. Był to czas wspólnych rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. To był dzień pełenuśmiechów, wzruszeń i radości.

Link do galerii zdjęć znajduje sie poniżej.

• Zawody sportowe w „Dwójkach siatkarskich dziewcząt i chłopców szkół podstawowych”

• 20 lutego 2024r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się zawody sportowe w „Dwójkach siatkarskich dziewcząt i chłopców szkół podstawowych”. W turnieju tym rywalizują uczniowie klas czwartych i młodszych. Nasza szkołę  reprezentowała drużyna chłopców z klasy IV w składzie: Igor Strzeszewski, Kacper Krasny, Michał Tabor, Kacper Ciecierski, Matteo Matusik i Alan Dobosz.

Chłopcy w turnieju zajęli IV miejsce.

Gratulujemy!!!

• Konkurs plastyczny pt. „Zapobiegajmy pożarom”.

• W Dziale dla Dzieci W MBP w Morągu odbyło się uroczyste rozdanie nagród 🖌️konkursu plastycznego, pt. „Zapobiegajmy pożarom”🧯. Konkurs jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Uczniowie naszej szkoły również w nim wzięli udział.  Prace dwojga uczniów Mileny Lamparskiej z oddział 0B i Piotra Budki z kl. III zostały nagrodzone a tym samym reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym, w którym praca Mileny Lamparskiej zwyciężyła i weźmie udział w etapie wojewódzkim. Uczestnikom serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Opiekun Kamila Drosio

• Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych

• 16 lutego 2024r. -w czwartek- w hali sportowej SP nr1 w Morągu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięło udział 5 zespołów ze szkół morąskich i Łączna. Impreza zostałarozegrana systemem „ każdy z każdym”.

Zawodnicy naszej szkoły zajęli w Turnieju bardzo wysokie 2 miejsce.

W skład drużyny uczniów SP Łączno weszli:

Aleksy Krasa, Julian Krasa, Filip Zalewski, Kacper Kręgiel, Kuba Rochon, SzymonOstrowski, Damian Świderski, Marcin Czupryn, Jakub Tabor, Filip Klimkowski.

Gratulujemy!!!