• Gratulujemy!!!

•      W weekend 10.-12.05. uczeń naszej szkoły Szymon Ostrowski wystąpił w XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnik MUKS Victoria Morąg startował w sobotę zajmując 5 m-ce. Gratulujemy dobrego wyniku w tak ważnych zawodach !!!

• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•     Dnia 30 kwietnia 2024 r. odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Aby uzmysłowić wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm uczniowie klasy III oraz przedszkolaki z grupy OA (opiekun: Anna Czajkowska) zaprezentowały najważniejsze wydarzenia związane z tymi świętami narodowymi, recytowały oraz śpiewały piosenki. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju po zakończeniu przedstawienia wystąpiła również Zosia Senyszyn z piosenką ,,Witaj majowa jutrzenko”. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Autor: Ewelina Puch

• Konkurs „Uruchom serce bliźniemu”

•      W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się konkurs „Uruchom serce bliźniemu”, w którym udział wzięło ponad 180 osób z 60 szkół na Warmii i Mazurach w tym również uczniowie z naszej placówki.Wszystkich uczestników przywitałWojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król, który podkreślił, że ten projekt edukacyjny to prawdziwa perła w naszej lokalnej społeczności, dążąca do podniesienia umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.To wyjątkowe wydarzenie poświęcone zostało w całości wspieraniu inicjatywy edukacyjnej skierowanej zarówno do nauczycieli jak i uczniów szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki współpracy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie oraz Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, nauczyciele i uczniowie mieli możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach teoretycznych i praktycznych, które mogli sprawdzić podczas tegorocznej edycji.

Naszą szkołę godnie zaprezentowali uczniowie z kl. VII w składzie: Klara Wiśniewska, która znalazła się w 3 najlepszych w konkursie indywidualnym (etap I test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy), oraz Izabela Wawrzyniak i Igor Senyszyn.

• „ Czwartki Lekkoatletyczne” i „ Trójbój LA klas IV i młodszych”

•      We wtorek 7 maja 2024r. na boisku przy SP nr3 w Morągu odbyły się zawody lekkoatletyczne z cyklu „ Czwartki Lekkoatletyczne” i „ Trójbój LA klas IV i młodszych”.

Uczniowie klasy III i IV reprezentowali naszą szkołę w Trójboju LA, który polega na tym, że każdy zawodnik drużyny bierze udział następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.  Nasi chłopcy zajęli w rywalizacji IV miejsce. W skład drużyny weszli: Igor Strzeszewski, Matteo Matusik, Alan Dobosz, Wojciech Toruniak i Franciszek Ciecierski.

Uczniowie klas V, VI i VII rywalizowali w ramach zawodów z cyklu czwartki lekkoatletyczne w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, bieg na 300 m, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m.

Naszą szkołę reprezentowali: Hania Rogiewicz,  Nikola Świstara, Oliwia Jabłońska, Wiktoria Siergiej, Kacper Dziewulski, Aleksy Krasa, Julian Krasa, Marcin Czupryn, Damian Świderski, Filip Klimkowski, Kacper Kręgiel, Szymon Ostrowski i Antonina Drosio.

Gratulujemy!!!

• Edukacja z wojskiem

• Kategoria : wojskowe | Komiksy KUKU.pl - komiksy, żarty, dowcipy ...

Realizacja Programu "Edukacja z Wojskiem" na naszej szkole

Działania w ramach programu "Edukacja z Wojskiem" zostały zakończone z sukcesem na terenie naszej szkoły. Realizacja tego innowacyjnego przedsięwzięcia, prowadzonego przez Wojsko Polskie, przyniosła liczne korzyści dla naszych uczniów.

Zrealizowane cele:

• Podniesienie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa i obronności.
            • Kształtowanie podstawowych umiejętności związanych z sytuacjami kryzysowymi.
            • Zapoznanie uczniów z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

Szkolenia:

• 3-lekcyjne szkolenia, łączące teorię i praktykę, zostały przeprowadzone zgodnie z założeniami programu.
            • Wojskowi szkoleniowcy zapewnili interesujące i dostosowane do wieku uczniów zajęcia, obejmujące treści z zakresu wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej.

Obraz zapytania wyszukiwania wizualnego Uczestnicy:

• Program obejmował uczniów klasy -  VII.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom programu oraz wojskowym szkoleniowcom za ich zaangażowanie i wkład w realizację tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą przydatne dla naszych uczniów w życiu codziennym i w sytuacjach kryzysowych.