• „Mała książka – wielki człowiek” - wyprawki czytelnicze dla klasy I

• 19 grudnia 2023r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w ramach kampanii  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Mała książka  – wielki człowiek”, której celem jest m.in. promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Ważne jest zachęcenie najmłodszych czytelników do sięgania po lektury i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli.

Uczniowie opowiadali o znanych bohaterach książkowych, przypomnieli zasady korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz wysłuchali fragmentu książki pt. „ Wnuczka antykwariusza”.

Na zakończenie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał jeden egzemplarz wspomnianej książki, której autorką jest znana i niezwykle ceniona pisarka Justyna bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak. Dodatkowo każde dziecko otrzymało  broszurę  „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” będącą poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla najmłodszych uczniów.

• Podsumowanie Programu Klubu Sportowych Wolontariuszy

• 21 grudnia 2023r. grupa uczniów klas VII i VIII z naszej szkoły wzięła udział w podsumowaniu Programu Klubu Sportowych Wolontariuszy, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Miłakowie.

Na uroczystości obecni byli włodarze Miłakowa w osobach Pana Burmistrza- Krzysztofa Szulborskiego i Pana wiceburmistrza- Krzysztofa Żarnocha, Pani Dyrektor szkoły- Izabeli Kaszkin , organizatora programu - wicedyrektora szkoły Pana Mariusza Jabłońskiego oraz nauczyciele i uczniowie szkół z Łączna, Miłakowa i Miłomłyna.

Uczniowie podczas uroczystego spotkania otrzymali Certyfikaty Sportowych Wolontariuszy, zostali również udekorowani pamiątkowymi medalami. Przywieźli także podarowane przez organizatorów programu pamiątkowe plakaty. Bardzo miłym elementem była dla młodzieży możliwość ponownego spotkania się i wymienienia się „ nowinkami” ze swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionych szkół.

Pragniemy gorąco podziękować Panu Robertowi Krasie, dzięki którego uprzejmości mogliśmy pojechać do Miłakowa i uczestniczyć w tym ważnym dla nas wydarzeniu.