• Koncert pt. "Przygody Nutki Półnutki"

•      24.10 w naszej szkole odbył się kolejny koncert pt. "Przygody Nutki Półnutki". Dzieci z najmłodszych klas dowiedziały się kim był Fryderyk Chopin, jak dzielimy nuty oraz jak wygląda i brzmi puzon. Tak jak poprzednio, mogliśmy liczyć na wspaniałą zabawę.

• IV Turniej szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

• Z radością informujemy, że nasza szkoła  po raz pierwszy przystąpiła do IV Turnieju szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego zorganizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują: `

Minister Edukacji i Nauki

Pan Andrzej Pilecki

Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu im. Witolda Pileckiego

Turniej jest trzyetapowy. Dla każdego etapu przypisane jest konkretne zadanie.

Zadanie pierwsze należy wykonać do dnia 21 listopada 2023r.

Wykonać ilustrację do bajki pt.” O królewnie zaklętej w żabę” Bajarza Polskiego.

Format A4 z bliku technicznego,  technika dowolna ( rysunek, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka, itd.)

5 do 10  najpiękniejszych ( i spełniających wymagania J ) prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły zostanie przesłanych do Organizatora turnieju w Ostrowi Mazowieckiej.

Treść bajki do czytania lub słuchania z łatwością znajdziecie w zasobach internetowych.

Link do bajki oraz do szczegółowych informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie Muzeum Dom Rodziny Pileckich:

Do oceny zadań w każdym etapie Turnieju organizator powoła komisję jurorską. W etapie 1. w ocenie zadania zostaną uwzględnione następujące kryteria: spełnienie warunków technicznych pracy plastycznej,

walory artystyczne i staranność wykonania ilustracji,

a także zgodność ilustracji z treścią bajki.

Szkoła za to zadanie może otrzymać od 0 do 50 punktów.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie

-  Zespół ds. promocji szkołyania

• WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

•

W dniu 11 października odbyły się wybory na Przewodniczącego oraz członków Samorządu Uczniowskiego.

Decyzją społeczności szkolnej stanowisko Przewodniczącego SU zostaje powierzone Mai Graczyk z klasy VIII.

Natomiast członkami SU zostają:

Majka Czarniewska kl VI

Antonina Drosio kl VII

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

• Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej 2-4.10.2023

•      W dniach 2 - 4 października 2023 r. delegacja naszej szkoły w składzie: Pan Dyrektor Dariusz Gościniak, pani Kamila Drosio nauczyciel oraz uczennice klasy VII Antonina Drosio i Zuzanna Wiśniewska, na zaproszenie Muzeum Dom Rodziny Pileckich, uczestniczyła w Zjeździe Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej.

W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w Targach Szkół gdzie przedstawiciele placówek musieli zaprezentować swoją szkołę oraz region, z którego pochodzą. Było kolorowo, wesoło i edukacyjnie. Wieczorem mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „ZIELNIK PILECKIEGO” Sztuka ta to próba pokazania rotmistrza Witolda Pileckiego nie jako heroicznego patrioty, „żołnierza wyklętego” – tylko realnego człowieka, mężczyzny obdarzonego radością, chęcią życia i zwykłymi emocjami. Autorką scenariusza jest Izabella Borkowska a wyreżyserowali go Darek Sikorski i Izabella Borkowska. Projekt został zrealizowany we współpracy z Instytutem Pileckiego w Berlinie. Wykonawcami sztuki są aktorzy z Domu Kultury Dorożkarnia z Warszawy. Spektakl miał swoją polską premierę 07.05.2022 r. Gośćmi honorowymi tego dnia byli pan Andrzej Pilecki (syn Witolda) oraz Marek Ostrowski (bratanek żony Witolda - Marii Pileckiej z domu Ostrowska).

Drugiego dnia uczniowie i nauczyciele spotkali się w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej z panem Ryszardem Druchem i Robertem Stodnickiem na prelekcji książki „Ja kocham Polska. Amerykańskiego żołnierza przygoda z kufrem”. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Dom Rodziny Pileckich gdzie uczestniczyli w integracji natomiast nauczyciele w MDK Jatki wzięli udział w panelu dyskusyjnym wokół postaci Witolda Pileckiego.

Trzeciego dnia wszyscy spotkali się w Muzeum Dom Rodziny Pileckich gdzie po zwiedzaniu i lekcji muzealnej podsumowano projekt. Wszyscy byli zgodni, że był to czas owocujący zarówno w nowe znajomości ale przede wszystkim w wymianę doświadczeń i wiadomości dotyczących postaci naszego patrona Witolda Pileckiego oraz dziejów jego rodziny.

• Koncert muzyczny "Klucz do ...?"

•      29 września w naszej szkole odbył się pierwszy z dziewięciu planowanych koncertów muzycznych pt. "Klucz do...?" Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III dowiedziały się czym jest pięciolinia i nurt]y oraz poznały instrumenty dente tj. trąbka i saksofon. Dzieci bawiły się doskonale uczestnicząc w przedstawieniu przy wspaniałych dźwiękach muzyki.