• Projekty realizowane w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024

• 10.11.2023 14:54
      •
      • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024. Cele główne projektu to: wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele), wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby        i szacunku dla godności innych osób. ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Cele szczegółowe: - promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno - rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką - współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym - wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm - kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych                              i niepełnosprawnych - kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią         w sposób dostępny dziecku - zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie - współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

W projekcie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane placówki.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Termin realizacji: 2 października 2023 – 234 czerwca 2024

Regulamin: www.piastus.pl w zakładce PROJEKTY

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Świetliczaki na tropie… przysłów” (IV edycja)

Cele projektu:

• - wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;
        • - uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego go świata i potrzebę ochrony przyrody;
        • - działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
        • - rozwijanie zdolności manualnych ucznia;zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Projekt jest otwarty dla wszystkich szkół podstawowych.Udział w nim jest dobrowolny,  czas trwania: IX.2023- V.2024 r. Zadaniem uczestników jest wykonanie conamniej 12 zadań z podanego zestawu. (Regulamin: https://swetlicawszkole.pl/-zakładka :świetliczaki).

• Wróć do listy artykułów