• Zabawy z robotami

• 31.05.2023 14:16
      • Roboty w naszej szkole
      • Zajęcia robotyki z wykorzystaniem robota MakeBlock w szkole podstawowej są bardzo interesujące i edukacyjne. Uczniowie mogą nauczyć się programowania robota w języku Scratch, budować robota i programować go do rozwiązywania problemów, tworzyć gry i aplikacje mobilne oraz tworzyć animacje i muzykę. Podczas zajęć uczniowie mają okazję do rozwijania swoich umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz nauki kodowania. Zajęcia te pozwalają na rozwijanie kreatywności i innowacyjności uczniów oraz nauczenie ich pracy w grupie. Lekcje organizowane są zgodnie z koncepcją STEAM. To podejście do nauczania, które łączy naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Nasze zajęcia z wykorzystaniem robota MakeBlock są idealnym sposobem na wprowadzenie uczniów do tej metody.