• Zajęcia fotograficzne w naszej szkole.

• 21.05.2024 11:10
      • #LaboratoriaPrzyszłości
      •      Zajęcia fotograficzne prowadzone w naszej szkole są doskonałą okazją dla uczniów do rozwijania swoich pasji i umiejętności w zakresie fotografii. Program zajęć jest skierowany zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych miłośników fotografii, oferując zróżnicowane poziomy trudności i zagadnienia.

Cele zajęć:

1. Rozwijanie kreatywności – uczniowie uczą się, jak patrzeć na świat przez obiektyw aparatu, odkrywając piękno codziennych sytuacji.
        2. Techniczne umiejętności – zdobywanie wiedzy na temat obsługi sprzętu fotograficznego, ustawień aparatu, kompozycji, oświetlenia oraz postprodukcji.
        3. Praktyka – regularne wyjścia w plener, sesje zdjęciowe oraz projekty fotograficzne pozwalają na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.
        4. Prezentacja i krytyka – uczniowie uczą się, jak wybierać i prezentować swoje prace oraz jak konstruktywnie oceniać fotografie innych.

Program zajęć:

• Podstawy fotografii – wprowadzenie do historii fotografii, rodzaje aparatów, podstawowe pojęcia (ISO, przysłona, czas naświetlania).
        • Kompozycja obrazu – zasady kompozycji, złoty podział, prowadzenie linii, perspektywa.
        • Fotografia portretowa – techniki fotografowania ludzi, praca z modelami, oświetlenie studyjne.
        • Fotografia krajobrazowa – techniki fotografowania krajobrazów, korzystanie z naturalnego światła, wybór odpowiednich pór dnia.
        • Postprodukcja – podstawy edycji zdjęć w programach takich jak Adobe Photoshop i Lightroom, retuszowanie, korekcja barwna.
        •

Korzyści dla uczniów:

• Rozwój umiejętności artystycznych i technicznych.
        • Możliwość uczestniczenia w konkursach fotograficznych i wystawach.
        • Wsparcie ze strony doświadczonych instruktorów, którzy są zawodowymi fotografami.
        • Możliwość stworzenia własnego portfolio fotograficznego, które może być przydatne przy aplikowaniu na kierunki artystyczne lub do pracy w branży kreatywnej.
        •

Zajęcia fotograficzne w naszej szkole to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i sposób na rozwijanie pasji w przyjaznej atmosferze. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do dołączenia do naszego koła fotograficznego!

Zajęcia realizowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.