• Podcasty "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online" dla nauczycieli i rodziców

     • Szanowni Państwo, przygotowaliśmy dla Państwa serię czterech podcastów poświęconych najważniejszym zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.Mamy nadzieję, że rozmowy ekspertów NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, które poprowadził znany dziennikarz radiowy Krystian Hanke, będą dla Państwa przydatną dawką wiedzy. Liczymy na to, że staną się przyczynkiem do wielu rozmów i podjęcia działań w Państwa lokalnych środowiskach na rzecz bezpieczeństwa dzieci online.Zachęcamy do słuchania!

       

      Cyberprzemoc i inne formy agresji w sieci

      Kiedy niewinny żart staje się hejtem? Jak reagować na agresję w internecie? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy?

       

      Problem nadużywania internetu

      Jak kontrolować czas, który dziecko spędza w sieci? W którym momencie powiedzieć stop? Jakie mogą być negatywne skutki nadużywania internetu i jak sobie z nimi radzić?

       

      Seksting i problem uwodzenia dzieci w internecie

      Czy zdajemy sobie sprawę z negatywnych konsekwencji, które ze sobą niesie? Jak rozmawiać z nastolatkiem o skutkach takich działań? Do kogo zwrócić się o pomoc?

       

      Szkodliwe treści w internecie

      Jak uchronić przed nimi nasze dzieci? Jakie treści są szkodliwe? Jak nauczyć dzieci bezpiecznie poruszać się po internecie i odpowiednio reagować na niebezpieczne materiały?

       

     • Biblioteka szkolna

     • Informujemy, że – zgodnie z najnowszymi wytycznymi - od 25 maja 2020r. uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z biblioteki szkolnej. Działalność biblioteki została jednak ograniczona do wypożyczania uczniom książek oraz do zwrotu książek i podręczników.

      Godziny pracy biblioteki:

      wtorek 08.00-10.00

      środa 08.00-10.00

       

      Uczniowie, którzy chcą wypożyczyć książki lub zwrócić je osobiście zobowiązani są do wcześniejszego kontaktu z nauczycielem biblioteki szkolnej za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Podczas wymiany informacji zostanie ustalony termin wizyty ucznia w bibliotece – w godzinach pracy biblioteki.

      Wypożyczone wcześniej książki można zwrócić także w godzinach pracy szkoły - codziennie od 8.00 do 14.30, bez bezpośredniego kontaktowania się z nauczycielem bibliotekarzem.

      Przy wejściu do budynku szkolnego zostały przygotowane pojemniki, do których należy wkładać zwracane książki. Książki powinny być włożone do reklamówki i opatrzone informacją, kto je zwraca ( wystarczy imię ucznia i klasa).

      Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki znajdują się w załączniku do w/w informacji.

     • Zmiana sposobu płatności za obiady

     •      Informujemy, że od momentu powrotu dzieci do szkoły, płatności za obiady będą realizowane tylko za pomocą przelewu na numer konta podany w późniejszym terminie. Zostaną również ściśle określone terminy płatności, po przekroczeniu których będą naliczane odsetki. Prosimy o śledzenie kolejnych informacji na stronach internetowych oraz w dzienniku Librus.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
    • sekretariat@splaczno.edu.pl
    • sekretariat@splaczno.edu.pl
    • (+48) 89 757 50 10
    • Łączno 48B, 14-300 Morąg Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych