• Festiwal sportowy

•     W środę – 20 października 2021r. na sali sportowej naszej szkoły odbył się Festiwal Sportowy, w którym wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy I- w sumie 39 dzieci.

Imprezę tę przygotowali i prowadzili wolontariusze z klasy VII i VIII, którzy na początku września uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Sztutowie. Podczas tego zgrupowania na warsztatach ćwiczeniowych zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji tego typu przedsięwzięć.

Podczas festiwalu nasi najmłodsi koledzy „pod czujnym okiem” starszych uczniów  kształtowali swoją sprawność fizyczną i umiejętności sportowe na przygotowanych torach przeszkód.

W organizację sportowej zabawy włączyli się sponsorzy i rodzice, którym serdecznie

Dziękujemy!!!

Poczęstunek i niespodzianki dla zawodników umożliwili:

- P. Jarosław Gauden- z piekarni „ Kruszewnia”

- P. Elżbieta Czupryn

- P. Renata Jabłońska

- P. Radevowie

- p. Justyna Strzeszewska

- P. Wiśniewscy.

Nad bezpieczeństwem zawodników oraz sprawnym przebiegiem festiwalu czuwali:-

- wolontariusze z kl. VIII: Ola, Wiktoria, Julka, Ivanna, Jakub, Radek, Igor, Przemek, Bartek,

- wolontariusze z kl. VII: obie Weroniki, Julka, Natalka, Marta, Oksana, Nikola, Szymon, Jakub, i Seweryn.

• Festiwal Pieśni Patriotycznej

•      Reprezentacja naszej szkoły podczas XI Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Szlakiem Niepodległości Morąg 2021.

Uczniowie klasy III: L. Ciesielska, H. Rogiewicz, A. Sienkiewicz, O. Jabłońska, J. Ostrowska, J. Szymborska, N. Świstara, K. Dziewulski, A. Krasa, J. Krasa oraz uczennica klasy VII - W. Kraśniewska zaprezentowali utwory o charakterze patriotycznym: Czy wojna jest dla dziewczyn?, Ojczyzna i Idą leśni. Komisja konkursowa przyznała naszym Trzecioklasistom drugą nagrodę w kategorii klas I-III.

Uczestnikom gratulujemy udanych występów, a laureatom - nagród!

Dzieci przygotowały do występów: p. K. Nowakowska i p. A. Sienkiewicz- Gajewska

• Projekt edukacyjny - CZYTAM Z KLASĄ

•      Już po raz drugi uczniowie klasy III przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.Tegoroczna edycja pod hasłem POZNAJEMY ZAWODY wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/ 2022.Projekt opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem.Trzecia edycja projektu polega na skorelowaniu czytania określonej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących. Ponadto projekt ma na celu wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie.

• CodeWeek 2021

•      Trwający dwea tygodnie Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2021) to świetna okazja, by zmienić zdanie o programowaniu i dać sobie szansę na zdobyie nowych kompetencji. To inicjatywa, organizowana z myślą o osobach w każdym wieku, każdej profesji, o różnych zainteresowaniach. Jeżli do tej pory nawet nie słyszeliście o programowaniu - CodeWeek jest dla Was. Jeżli macie 6,13,27,50, a może 70 lat - CodeWeek jest własnie dla Was!

W naszej szkole warsztaty z programowania odbędą się 18.10.2021 na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w sali komputerowej nr 16. Jeżeli chciałbyś rozpocząc swoją przygodę z programowaniem, zobaczyć na czym polega programowanie robotów (Lego Mindstorm EV3) to zajęcia są właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

•      2 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

W klasach 3-8 został przeprowadzony konkurs pozwalający wyłonić Mistrza Szkoły oraz Mistrza Klasy w Tabliczce Mnożenia.

Tytuł Mistrza Szkoły otrzymał:  Dzieliński Kacper

Tytuł Mistrza Klasy III otrzymała : Szymborska Julia

Tytuł Mistrza Klasy IV otrzymała:  Chróścicka Oliwia

Tytuł Mistrza Klasy  VI otrzymał: Faltynowski  Olivier

Tytuł Mistrza Klasy VII otrzymał: Bednarczyk Seweryn

Tytuł Mistrza Klasy VIII otrzymał: Siergiej Jakub

Tytuł Mistrza w kategorii Nauczyciel otrzymała pani Zambrzycka Monika.

GRATULUJEMY!!!