• "Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży" - spotkanie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Łącznie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej - Oddział dla Dzieci – w Morągu.

15 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas 0-VIII z przedstawicielkami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu – Oddział dla Dzieci – paniami: Ewą Kośnik-Dąbkowską oraz Roksaną Czarnecką. Celem spotkania było zaprezentowanie zebranym rodzicom tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży, a zostało zorganizowane w związku z przystąpieniem szkoły w Łącznie do kolejnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zaproszone panie opowiedziały rodzicom o wpływie czytania na rozwój dzieci, zaprezentowały przywiezione ze sobą nowości czytelnicze dedykowane najmłodszym czytelnikom, a także ich rodzicom i najbliższym. Opowiedziały również o działalności MBP w Morągu zachęcając do korzystania ze zbiorów morąskiej biblioteki.

Dziękujemy MBP w Morągu za dotychczasową, udaną współpracę.

Pani Ewie Kośnik – Dąbkowskiej i pani Roksanie Czarneckiej

dziękujemy za przybycie i poświęcony czas.

Biblioteka szkolna SP w Łącznie

Więcej informacji o NPRCZ:

NPRCz 2.0: https://www.facebook.com/nprcz2.0

MKiDN: https://www.facebook.com/MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

MEiN: https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

• GRATULUJEMY !!!

•        Uczeń kl. 7, Kacper Banaś, zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego klas IV-VIII.

Gratulujemy sukcesu!!!

• Drodzy uczniowie!

• W  związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 przypominam o konieczności zwrócenia do biblioteki  podręczników szkolnych. Wszystkie wypożyczone podręczniki powinny być oddane do 15 czerwca 2022r. O dokładnej dacie zostaniecie poinformowani przez wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów.

Bardzo proszę o przejrzenie podręczników i przygotowanie ich do zwrotu.

Należy wyjąć podręczniki z okładek, usunąć z nich karteczki i inne notatki, wygumkować – jeśli trzeba. Podręczniki porwane lub zalane należy odkupić.

Proszę również o zwrot pozostałych wypożyczonych książek i lektur – o ile nie są już potrzebne na lekcji języka polskiego. Termin – do 15 czerwca 2022r.

Jest możliwość – wzorem lat poprzednich - wypożyczenia książek na czas wakacji,                              do czego wszystkich Was bardzo zachęcam.

Książki na wakacje będę wypożyczać od 20 czerwca 2022r.

Zapraszam do biblioteki

A. Sienkiewicz - Gajewska