• Rekomendacje z zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa

     • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbędzie się apel porządkowy mający na celu porozmawianie z dziećmi na temat podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.Do Rodziców apeluję, aby nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły.Ta sama zasada obowiązuje również nauczycieli i pracowników szkoły.Jeśli nie mieli Państwo kontaktu z osobą chorą, to nie ma powodu do obaw!Jeśli wrócili Państwo z terenów występowania koronawirusa i mają Państwo objawy grypopodobne, należy niezwłocznie powiadomić telefonicznie najbliższą stację sanitarno - epidemiologiczną.Bardzo proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.W przypadku dodatkowych wątpliwości należy zadzwonić na całodobową infolinię Ministerstwa Zdrowia pod numer 800 190 590.

     • „Mały miś w świecie wielkiej literatury” - projekt oddziału przedszkolnego 0A

     • W roku szkolnym 2019 / 2020 dzieci z oddziału przedszkolnego „0a” wraz ze swoją wychowawczynią przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.Miś razem z dziećmi słucha opowiadań i bajek czytanych w domu przez rodziców, a w przedszkolu przez nauczyciela oraz zaproszonych gości. Pluszowy miś, któremu dzieci nadały imię „Tadeusz” uczy samodzielności, szacunku do ojczyzny i zdrowego trybu życia, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Przez kolejne miesiące gościł w domach dzieci. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci zapisywały wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka, bądź odciśnięcie rączki w dzienniczku. Najważniejsze jednak było wspólne czytanie misiowi wybranych bajek, co również zostało udokumentowane w dzienniku podróży.W czasie nieobecności misia Tadeusza realizowaliśmy poszczególne moduły z projektu:• Dzień Pluszowego Misia• Mały Miś i Prawa Dziecka. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat. Dzięki zaangażowaniu dzieci w projekt otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nasz aktywny udział w całym projekcie.

     • Popiersie PATRONA

     • Popiersie rotmistrza Witolda Pileckiego podarowane naszej szkole przez pana Jerzego Augustynka - dziadka uczennicy klasy VIII - Nikoli.Popiersie wykonał artysta malarz, grafik, projektant - Kamil Gałczyński z Wrocławia. Popiersie rotmistrza wykonane jest z brązu, osadzone na czarnym marmurowym kamieniu.Dzieło podarowane przez pana Jerzego posiada numer 16, pochodzi z edycji limitowanej - powstało jedynie 500 egzemplarzy.Niebawem popiersie naszego patrona znajdzie w szkole odpowiednie miejsce.

      Ofiarodawcy serdecznie dziękujemy !

     • Świętujemy miłość...

     • HARMONOGRAM DYSKOTEKI WALENTYNKOWEJ W PIĄTEK 14.02.2019r.

      DLA KLAS IV – VIII (17.00 - 19.00):
      -dyskoteka (prowadzi DJ MIXXX),
      -sklepik.

      UWAGA:
      Dzieci z klas IV - VIII, biorące udział w dyskotece przywożone są i odwożone przez RODZICA/OPIEKUNA.

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

     • Bal karnawałowy klas 0 - III

     • W piątek 17 stycznia w godz. 9.00 - 12.00 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas0-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, którą przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Zjawiskowy wygląd i atrakcje wprowadziły dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Zabawę umilał im prawdziwy Mikołaj i Mrówka-pomocnica. W czasie tańców dzieci mogły korzystać z takich atrakcji jak dmuchańce (zjeżdżalniai trampolina), wata cukrowa i popcorn. W ramach odpoczynku dzieci chodziły na słodki poczęstunekdo swoich klas. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!Po zakończonej zabawie zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie udali się na wyczekiwany odpoczynek.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizacje balu.

      Aleksandra Kuba

     • Wyjazd klasy VIII na warsztaty do ZSEiT w Pasłęku

     • Dnia 15 stycznia 2020r. (środa) uczniowie klasy VIII naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki.Ósmoklasiści uczestniczyli w wybranych przez siebie warsztatach zawodowych; gastronomicznych, obronnych, mechaniczno-budowlanych, ekonomicznych i agrobiznesu, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli technikum. Uczestnicy mieli okazję poznać zawody od strony praktycznej jak i teoretycznej. Duże wrażenie zrobiło na nich doświadczenie wielu czynność samodzielnie. Szczególnym zainteresowaniem wśród dziewcząt cieszył się kierunek gastronomiczny, gdzie wspólnie z obeznanymi już koleżankami i kolegami mogły przyrządzić smaczne naleśniki pod wieloma postaciami. Niektórzy chłopcy przekonali się, że bycie mechanikiem to nie taka prosta sprawa, gdyż trzeba dużo się uczyć i ciężko pracować. Inni dowiedzieli się jak ważne są działania człowieka i produkcja surowców w agrobiznesie. Ekonomiści uświadomili sobie, że jednak na matematyce trzeba być uważnym. Ścisłe podporządkowywanie się każdego żołnierza zasadom, oraz rozkazom i poleceniom przełożonych to tylko część obowiązków jakich doznała młodzież na warsztatach obronnych.Ósmoklasiści aktywnie i miło spędzili czas wraz ze swoimi starszymi kolegamii opiekunami, którzy wprowadzili ich w tajniki wyżej wymienionych zawodów. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo podekscytowani i pełni zapału do dalszej pracy.

      Aleksandra Kuba

     • The Big Challenge 2020

     • 26 marca kolejny raz w naszej szkole odbędzie się międzynarodowy konkurs języka angielskiego "The Big Challenge". Do udziału zapraszamy uczniów klas IV-VIII. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego 2020.

      Konkurs ma formę testu online. Czas na rozwiązanie to 45 minut. Dla każdego poziomu językowego przewidziano odrębny kwestionariusz pytań (45 pytań, o różnych poziomach trudności). Test zawiera pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach i tekstach, a także pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Pytania sprawdzają zarówno umiejętność rozumienia ze słuchu jak i tekstu pisanego.

      Już teraz zapraszamy na stronę The Big Challenge, by ćwiczyć przed konkursem. Wszystkie pytania, które znajdują się w grze QUIZ są autentycznymi pytaniami z testów konkursowych z poprzednich edycji The Big Challenge w różnych krajach.

      M. Zambrzycka, E. Malinowska

     • Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie

     • 16 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Był to dzień bardzo radosny, pełen wzruszeń i uśmiechów. Przybyli Dziadkowie mogli obejrzeć wspaniałe jasełka w wykonaniu klasy pierwszej oraz wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez przedszkolaków. Po części artystycznej na Babcie i Dziadków czekały upominki przygotowane przez wnuczęta oraz pyszne ciasto upieczone przez rodziców.Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w foto ramce. Przy wyjściu Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani słodkim upominkiem z życzeniami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci przybyłych gości.

      Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.Damy Wam tyle całusów ile macie lat.Złożymy tyle życzeń i płatków kwiaty mają.By zapewnić ze szczerością, że wnuczęta Was kochają.

      Ada Lenkiewicz & Kamila Drosio

       

     • Noworoczne życzenia

     • Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeńw nadchodzącym Nowym Roku przesyła:

      DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiegow Łącznie

     • Jest taki dzień...

     • 20.12.2019r. w naszej szkole odbyły się WIGILIE KLASOWE i JASEŁKA SZKOLNE.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniej chwili 🌲🎅🎄🎀

      Fot.: Joanna Kacprzak & Sylwia Kutarba

     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

     • Szkoła Podstawowa im. rtm Witolda Pileckiego w Łącznie gościła w swoich murach uczestników Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III.Pojawiło się wielu Mikołajów i pań Mikołajowych gdyż tegoroczna edycja konkursu zatytułowana była "Mikołajkowe recytowanie".Nadrzędnym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz wdrażanie do kultywowania tradycji. W konkursie wzięło udział 24 recytatorów z 8 szkół gminy Morąg. Konkurs poprzedziła prezentacja przedstawiająca postać Świętego Mikołaja.Wśród laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych znalazły się następujące osoby:

      Klasa I

      miejsce I – Hanna Rogiewicz SP w Łącznie

      miejsce II – Hanna Kazimierska SP w Słoneczniku

      miejsce III – Oliwia Suchocka SP w Bramce

       

      Klasa II

      miejsce I – Samuel Daszuta SP Nr 2 w Morągu

      miejsce II– Sebastian Kosakowski – Beeger SP Nr 1 w Morągu

      miejsce III – Lena Szeremiuk SP w Bramce

       

      Klasa III

      miejsce I – Julia Rudzińska SP w Bramce

      miejsce II – Daria Mazińska SP w Łącznie

      miejsce III – Julia Jakusik SP w Jurkach.

      Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyło dzieciom jury konkursowe oraz dyrektor szkoły. Dziękujemy za udział w konkursie szanownemu jury, nauczycielom i uczestnikom.Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

     • To już kolejny rok z eTwinning.

     • Tym razem w projekcie świątecznym biorą udział uczniowie klasy II, V i VI. Współpracujemy ze szkołą z Hiszpanii.Celem tegorocznego projektu jest:- tworzenie i wymiana kart świątecznych wraz z życzeniami w języku polskim i angielskim,- nauka słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz poznanie kraju partnerów,- nagranie krótkiego filmu, w którym uczniowie śpiewają świąteczną piosenkę w języku angielskim,- pisanie listów do kolegów z Hiszpanii, którzy także uczą się języka angielskiego.Kartki i listy wysłane! Piosenka nagrana! Czekamy na odpowiedź!

     • Turniej „Czwórek Siatkarskich"

     • 29 listopada 2019r. w sali sportowej przy SP nr 1 w Morągu odbył się Turniej „ Czwórek Siatkarskich”, podczas którego naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy VI i VIIb. W zawodach, które rozegrano systemem „każdy z każdym” wzięło udział 5 zespołów dziewcząt. Nasze reprezentantki wywalczyły III miejsce na podium.W skład drużyny weszły: K. Dutkowska, R. Mazińska, S. Mazińska, N. Jabłońska, J. Wiśniewska, O. Kotulska, W. Jabłońska, J. Gal, A. Michalik, I. Matiishyn.

     • Trójki Siatkarskie Dziewcząt i Chłopców SP

     • 22 listopada 2019r. na hali sportowej przy SP nr1 w Morągu odbyły się zawody sportowe Trójek Siatkarskich Dziewcząt i Chłopców SP, w których wzięły udział 4 zespoły dziewcząt i 4 zespoły chłopców z gminy Morąg. Turniej rozgrywany został systemem „ każdy z każdym”, tak więc wszystkie drużyny zagrały po 3 mecze.Naszą szkołę reprezentowały: W. Jabłońska, J. Gal, S. Burek, W. Braig, W. Błaszczak, A. Michałowska i O. Mantuliak. Dziewczęta wywalczyły w turnieju II miejsce.W skład reprezentacji chłopców weszli: J. Siergiej, R. Ułasowicz. I. Kwiatkowski, P. Ostrowski, B. Budka, J. Fiderewicz, K. Sienkiewicz, Sz. Wodzisławski. Chłopcy nie oddając żadnego seta uplasowali się na I miejscu wygrywając turniej.

      GRATULUJEMY!!!

     • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

     • W grudniu odbywały się w naszej szkole rozgrywki chłopców w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. W turnieju wzięły udział reprezentacje klas IV- VIII( w sumie 60 zawodników i zawodniczek). Zawody rozegrane zostały w 2 grupach: I grupa-klasy młodsze IV- VI, oraz II grupa- klasy VII- VIII. Zwycięzca grupy I rozgrywał mecze systemem „ każdy z każdym” z drużynami grupy II.W wyniku rywalizacji zwycięzcą i MISTRZEM SZKOŁY została drużyna klasy VIII,II miejsce na podium zajęli zawodnicy klasy VI, natomiast na III miejscy uplasowali się chłopcy z klasy VIIa.

      Podczas apelu szkolnego Pan Dyrektor dokonał dekoracji uczestników turnieju. Na miano KRÓLA STRZELCÓW zapracował Hubert Kowalski z klasy VIII- zdobywca 12 goli.

      Nagrodę FAIR PLAY za sportowe zachowanie podczas turnieju odebrał Dominik Piotrowski z klasy VIIa.

      Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

      Nagrody dla zwycięz

      ców sponsorowała Rada Rodziców.

      Dziękujemy!

      Autor: Anna Gajewska

      Fot.: Alicja Sienkiewicz - Gajewska

     • UWAGA!!!

     • Dnia 20.12.2019r. odbędą się WIGILIE i JASEŁKA SZKOLNE. W związku z tymi uroczystościami, nastąpi zmiana w harmonogramie pracy szkoły.Przywozy uczniów nie ulegną zmianie.W godzinach 8.00-10.00 planowane są WIGILIE KLASOWE.O godzinie 10.00 będziemy uczestniczyć w JASEŁKACH przygotowanych przez uczniów klasy I, pod kierunkiem Pani Ewy Daszuty i Pani Kingi Nowakowskiej,Od godziny 10.40 wydawane będą obiady, według harmonogramu ustalonego przez kuchnię.O godzinie 11.30 ustalone są odwozy uczniów do domu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • (+48) 89 757 50 10
   • Łączno 48B, 14-300 Morąg Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych