Aktualności

          • MEN przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji

          • Do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

            Ministerstwo Edukacji Narodowej pismem z dnia 12 czerwca 2026 roku przesyła rekomendacje i przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, korzystaniu przede wszystkim z zorganizowanego wypoczynku, który został zgłoszony do systemu bazy wypoczynku i jest nadzorowany przez Kuratorium Oświaty, służby sanepidu i służby Państwowej Straży Pożarnej oraz o możliwości sprawdzenia przez rodziców organizatorów wypoczynku w systemie bazy wypoczynku (https://wypoczynek.men.gov.pl/ ).

            Dodatkowo, rodzice mogą zgłaszać do organizatora wypoczynku prośbę o wydrukowanie z systemu bazy wypoczynku potwierdzenia o zgłoszonym wypoczynku, w którym uczestniczy dziecko (odrębnie dla każdego turnusu).

            Na stronie dostępny jest również „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoczynek. W Poradniku określone są obowiązki organizatorów wypoczynku, kierownika i wychowawcy wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży opieki i bezpieczeństwa.

            Informacje zawarte są na poniższych stronach:
            • https://wypoczynek.men.gov.pl/ , na której znajduje się baza wypoczynku, „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, możliwość sprawdzenia autokaru „bezpieczny autobus”, itd.
            • https://www.gov.pl/web/edukacja/poradnik-bezpiecznego-wypoczynku-2024/2025 - zamieszczone są dodatkowe informacje, m.in. dla rodziców, organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

            Dodatkowo Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazuje informacje przesłane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wypoczynku, z którymi można zapoznać się na stronie:
            • https://www.gov.pl/web/edukacja/obozy-harcerskie-pod-namiotami-wytyczne-i-procedury
            • Bezpieczeństwo o zmroku - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
            • Bezpieczeństwo w czasie burz i silnych wiatrów - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
            • Bezpieczny wypoczynek nad wodą - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
            • Jak przygotować się na upał? - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
            • Filmy edukacyjne - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina również, że 6 czerwca 2026 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 27 maja 2026 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży z załącznikiem, stanowiącym nowy wzór Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Nowe przepisy wprowadzają rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo uczestników, w szczególności podczas korzystania z kąpielisk oraz usprawniają prowadzenie kursów na kierowników i wychowawców wypoczynku przez umożliwienie prowadzenia wykładów w formule on-line, przy pozostawieniu wyłącznie formuły stacjonarnej dla zajęć praktycznych:
            https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczenstwo-uczniow-priorytetem---nowe-przepisy-o-wypoczynku-dzieci-i-mlodziezy.

            Ważne jest, aby osobom wyjeżdżającym za granicę przekazane zostały istotne informacje w związku z możliwością wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń związanych z pobytem na terenie danego kraju. Zaleca się, aby organizatorzy wypoczynku, kierownik i wychowawcy wypoczynku, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).

            Poniżej znajdują się niezbędne informacje:
            • Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ - wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
            • Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego . To system
            powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.
            • Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych . Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
            • Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/ . W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą MSZ będzie mógł nawiązać kontakt, udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy przez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną. System "Odyseusz" umożliwi również otrzymywanie powiadomień o zagrożeniach w kraju podróży oraz innych informacji konsularnych.
            • https://www.gov.pl/web/gitd/nowe-przepisy-dotyczace-hulajnog-elektrycznych-i-urzadzen-transportu-osobistego - przypomnienie przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.

          • Bezpłatna profilaktyka opieki zdrowotnej

          • Szanowni Państwo, drodzy rodzice

             

            Ministerstwo Zdrowia opracowało pismo mające na celu rozpowszechnienie informacji o  prawie wszystkich dzieci i młodzieży w Polsce do bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej, w tym do kompleksowych bilansów zdrowia.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej popiera stanowisko Ministerstwa Zdrowia, dotyczące systematycznego wykonywania badań bilansowych u dzieci oraz uczniów i uczennic, które pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości rozwoju, zaburzeń i chorób oraz na szybkie rozpoczęcie leczenia i  przeciwdziałanie postępowi choroby. W wielu przypadkach chroni też przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi odczuwanymi w późniejszych latach.


             

            Dariusz Gościniak

          • Wizyta siódmoklasistek w grupie 0B

          • 19 czerwca 2026r. uczennice klasy 7 odwiedziły przedszkolaki z grupy 0B, aby wspólnie spędzić czas na zabawie i nauce. Starsze koleżanki pomagały dzieciom w kolorowaniu, układaniu puzzli i z cierpliwością odpowiadały na niezliczone pytania maluchów.

            Spotkanie przyniosło dużo radości obu stronom i było świetną okazją do integracji oraz budowania relacji między młodszymi i starszymi uczniami

          • Dziękujemy :)

          • Kochani Rodzice ósmoklasistów,

            dziękujemy za słodką niespodziankę! 

            Wasze wypieki i dobre serca zawsze potrafią umilić nam dzień.

            Jesteście niezastąpieni.

          • Udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w obchodach Święta 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty

          • Na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Morąg poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie uczestniczył w uroczystościach upamiętniających Święto 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

            Naszą szkołę reprezentowali: opiekun pocztu sztandarowego pani Joanna Kryśkiewicz, chorąży Filip Zalewski oraz asysta – Wiktoria Siergiej i Michalina Gewartowska. W uroczystościach uczestniczył również dyrektor szkoły Dariusz Gościniak.

            Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu był wyrazem szacunku dla tradycji Wojska Polskiego oraz pamięci o żołnierzach 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Dla naszej szkoły, noszącej imię rotmistrza Witolda Pileckiego, uczestnictwo w obchodach miało szczególne znaczenie. Patron szkoły pozostaje symbolem odwagi, niezłomności i bezinteresownej służby Ojczyźnie, a  pielęgnowanie pamięci o bohaterach narodowych stanowi ważny element wychowania młodego pokolenia.

            Uroczystości były okazją do oddania hołdu wszystkim żołnierzom, którzy swoją służbą i  poświęceniem przyczynili się do budowania niepodległej Polski oraz do umacniania więzi między tradycją wojskową a edukacją patriotyczną młodzieży.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu.

            Dariusz Gościniak

          • Tydzień bez słodyczy za to z owocami

          • W ramach akcji „Zdrowie i rodzina” proponujemy w dniach 15–21 czerwca 2026 r. podjęcie wyzwania „Tydzień bez słodyczy za to z owocami”. Zachęcamy do zastąpienia słodyczy świeżymi owocami i wspólnego promowania zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodzin.

          • Bezpiecznie do szkoły i na wakacyjne wycieczki – pamiętaj o kasku!

          • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

            zbliżają się wakacje – czas odpoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielu uczniów będzie korzystać z rowerów, hulajnóg elektrycznych oraz innych urządzeń transportu osobistego. Dlatego szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas codziennych przejazdów i wakacyjnych wycieczek.

            Przypominamy, że osoby do 16. roku życia mają obowiązek korzystania z kasku ochronnego podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną oraz urządzeniami transportu osobistego. Kask jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony głowy przed skutkami upadków i  wypadków.

            Aby wakacje były bezpieczne i pełne dobrych wspomnień, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

            • zawsze zakładaj i prawidłowo zapinaj kask;
            • przestrzegaj przepisów ruchu drogowego;
            • zachowuj ostrożność na drogach, ścieżkach rowerowych i chodnikach;
            • zadbaj o sprawność techniczną roweru lub hulajnogi;
            • używaj elementów odblaskowych, szczególnie podczas gorszej widoczności;
            • nie korzystaj z telefonu komórkowego podczas jazdy;
            • szanuj innych uczestników ruchu drogowego.

            Zachęcamy rodziców do rozmów z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz do wspólnego promowania dobrych nawyków. Bezpieczeństwo to najlepszy sposób na udane wakacje.

            Życzymy wszystkim uczniom słonecznego, aktywnego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!

            Dbajmy razem o bezpieczeństwo – kask może uratować zdrowie, a nawet życie!

             

             

            Dariusz Gościniak

          • FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

          • 9 czerwca 2026r. na boisku przy SPnr3 w Morągu odbył się Finał zawodów z cyklu „ Czwartki Lekkoatletyczne”, na którym nasza szkołę reprezentowała grupa 11 uczniów z klas IV- VI w składzie:

            Kl. IV:

            Maja Matusik, Zosia Prokopowicz, Nicolas Rochon, Dawid Burdalski, Kacper Kocełak.

            Kl. V:

            Martyna Wiśniewska, Piotr Budka, Dominik Kowalski, Wojtek Toruniak.

            Kl. VI:

            Matteo Matusik, Igor Strzeszewski.

             

            Pomimo panującego upału nasza młodzież zaprezentowała wysoki poziom sportowy, zdobywając wiele medali i czołowych lokat.

             

                                                                                                          Gratulujemy!!!

          • Wycieczka klasy 3 do Gdańska

          • 3 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 3 uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Gdańska. Pierwszym punktem programu była wizyta w Hevelianum, gdzie dzieci wzięły udział w ciekawych warsztatach pt. „Mikroskopowe sekrety”. Podczas zajęć uczniowie poznawali fascynujący świat niewidoczny gołym okiem i mieli okazję samodzielnie obserwować różne obiekty pod mikroskopem.

            Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili wystawę „Dookoła świata”, na której czekało aż 90 interaktywnych stanowisk. Dzięki licznym eksperymentom i zadaniom dzieci mogły w atrakcyjny sposób poszerzać swoją wiedzę o różnych zakątkach świata.

            Po zakończeniu zwiedzania uczniowie udali się na spacer po gdańskim Starym Mieście. Podziwiali piękną architekturę oraz najciekawsze zabytki miasta. Nie zabrakło również czasu na wspólny posiłek – pyszną pizzę, a także lody, które szczególnie smakowały w słoneczny dzień. Na zakończenie wycieczki dzieci mogły kupić pamiątki, które będą przypominały im o tym wyjątkowym wyjeździe.

            Wycieczka do Gdańska była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę oraz niezapomniane wspomnienia.

          • 🎈 Dzień Dziecka w klasie 2 🎈

          • Dzień Dziecka w klasie 2 

            Dziś świętowaliśmy Dzień Dziecka podczas pełnych emocji podchodów! Drużyna pani Asi przygotowywała trasę, zostawiała strzałki, wskazówki i zadania, a drużyna pani Agnieszki podążała ich śladem, rozwiązując zagadki ukryte w różnych miejscach naszej miejscowości. Odwiedziliśmy m.in. warsztat samochodowy, garaż Franka oraz mamę Oskara i Franka.

            Po udanej grze terenowej czekało na nas ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na zakończenie – pyszne lody! 

            To był dzień pełen ruchu, współpracy, kreatywności, uśmiechu i świetnej zabawy! 

          • Dyżur wakacyjny dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych

          • Uprzejmie informujemy, iż dyżur wakacyjny dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych przy

            Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie będzie realizowany następująco:

             

            • LIPIEC – Przedszkole nr 6 „Pod zielonym parasolem” w Morągu
            • SIERPIEŃ – Przedszkole „Jedyneczka” w Morągu

             

            Dyżur dotyczy wyłącznie: 

             

            • dzieci uczęszczających do przedszkoli na 9,5 godziny dziennie
            • dzieci rodziców obojga pracujących (czynnie pracujących w czasie wakacji)

             

            Poniżej zamieszczamy dokumenty, które należy wypełnić w celu zgłoszenia dziecka na dyżury wakacyjne.

             

             

            Referent szkoły

            Natalia Lamparska

          • Podziękowanie.

          • Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele naszej szkoły,

            z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy byli częścią uroczystości XV rocznicy nadania Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie imienia oraz sztandaru.

            To był dzień niezwykły. Pełen wzruszeń, dumy, życzliwości i pięknych emocji. Uroczystość przebiegła dokładnie tak, jak o tym marzyliśmy — godnie, podniośle i z wielką serdecznością. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, dopisali wspaniali goście, przyjaciele szkoły oraz tak ważna dla nas Rodzina rotmistrza.

            Dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność, dobre słowa, życzliwość i niezwykle budujące reakcje po zakończeniu uroczystości. Otrzymaliśmy bardzo wiele pięknych opinii i  wzruszających słów, które utwierdzają nas w przekonaniu, że warto podejmować takie działania i pielęgnować pamięć o naszym Patronie.

            Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Wojska Polskiego - żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej za obecność wojskowej asysty honorowej, profesjonalizm, piękną oprawę ceremonii i atmosferę prawdziwego patriotycznego święta. Ogromne podziękowania składam również Orkiestrze Wojskowej z Giżycka za niezwykłą oprawę muzyczną, która nadała całej uroczystości wyjątkowy charakter.

            Z całego serca dziękuję autorowi muralu — panu Waldemarowi Bobrowskiemu, żołnierzowi, artyście i wieloletniemu przyjacielowi naszej szkoły. Powstało dzieło wyjątkowe, które będzie przez kolejne lata przypominało wszystkim o wartościach, którym wierny był rotmistrz Witold Pilecki.

            Największe podziękowania kieruję jednak do całej społeczności szkolnej.

            • Dziękuję nauczycielom za ogrom pracy, poświęcenie, przygotowanie uczniów i piękne świadectwo wspólnoty.
            • Dziękuję pracownikom szkoły za setki spraw organizacyjnych, których często nie widać, a bez których taka uroczystość nie mogłaby się odbyć.
            • Dziękuję rodzicom za wsparcie, pomoc i życzliwość.
            • Dziękuję Wam drodzy uczniowie — za godną postawę, zaangażowanie oraz perfekcyjne, pełne emocji i wzruszeń przedstawienie. Wasz występ był prawdziwym sercem tej uroczystości. Pokazaliście nie tylko talent i ogrom pracy, ale przede wszystkim dojrzałość, wrażliwość i piękne zrozumienie wartości, o których opowiadała ta uroczystość. Wielu osobom zakręciła się w oku łza wzruszenia — i to jest najpiękniejsze świadectwo Waszego sukcesu.

            Dzisiejsza uroczystość pokazała, że nawet niewielka szkoła może tworzyć rzeczy wielkie, jeśli tworzą ją ludzie z pasją, życzliwością i wspólnymi wartościami.

            Jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję.

            To był piękny dzień.

            Z wyrazami szacunku

            Dariusz Gościniak

          • Wizyta w Olsztyńskim Teatrze Lalek

          • W piątek 22.05.2026 uczniowie z klasy I wraz z wychowawcą  Kamilą Drosio i paniami Marceliną Pawlicką i Agnieszką Wiśniewską wybrali się pociągiem na wycieczkę do Olsztyna. Celem głównym wyjazdu była wizyta w Olsztyńskim Teatrze Lalek gdzie obejrzeli spektakl pt. ,,Wspaniały świat skarpetek" oraz zwiedzili kulisy teatru. Dodatkową atrakcją była wizyta w McDonald's gdzie dzieci doskonaliły umiejętność posługiwania się pieniędzmi - musieli sami zamówić sobie wybrany posiłek, zapłacić za niego i odebrać by móc później ze smakiem go zjeść. Dzieci, oprócz zaplanowanych działań, mieli okazję poznać pracę aktorów i pracowników w teatrze, osób pracujących w McDonald's oraz pracę konduktora pociągu. 

          • Trójbój LA

          • 22 maja 2026r. na boisku przy szkole Podstawowej nr3 w Morągu odbyły się cykliczne zawody z serii „ Czwartki LA” oraz zawody dla uczniów klas IV w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców, w którym wzięły udział drużyny z naszej szkoły.

            Trójbói LA polega na rywalizacji w 3 konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. Każdy zawodnik drużyny bierze udział w każdej konkurencji a uzyskane wyniki przelicza się na punkty zgodnie z tabelami lekkoatletycznymi. Suma zdobytych punktów wszystkich zawodników  składa się na ostateczny wynik zespołu.

            Dziewczynki w składzie: Zosia Prokopowicz, Julia Dzielińska, Maja Matusik, Weronika Wyroślak i Ida Rowickazajęły III miejsce.

            Chłopcy w składzie: Nicholas Rochon, Dawid Buchalski, Kacper Kocełak, Antoni Wilczek i Frnciszek Wilczek uplasowali się na V pozycji.

             

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Przyjaciele Szkoły

          •  Szanowni Rodzice, Drodzy Przyjaciele Szkoły,

            w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie mam zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w uroczystości XV rocznicy nadania naszej szkole imienia oraz  sztandaru, która odbędzie się dnia 15 maja 2026 roku.

            To wyjątkowe święto będzie dla nas wszystkich okazją do wspólnego przeżywania ważnych chwil, przypomnienia historii naszej szkoły oraz oddania hołdu patronowi – rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, jednemu z największych bohaterów XX wieku.

            Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 nabożeństwem okolicznościowym, po którym odbędzie się część oficjalna z udziałem wojskowej asysty honorowej wystawionej przez 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną. Wyjątkową oprawę uroczystości zapewni również udział Orkiestry Wojskowej z Giżycka, której obecność podkreśli podniosły i patriotyczny charakter obchodów. W programie przewidziano m.in.: część historyczno-artystyczną oraz  symboliczne odsłonięcie muralu poświęconego rotmistrzowi Pileckiemu.

            Państwa życzliwość, wsparcie i zaangażowanie przez wszystkie minione lata miały ogromny wpływ na budowanie charakteru oraz tożsamości naszej szkoły. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom, którzy swoją obecnością, pomocą i współpracą współtworzyli oraz nadal współtworzą wyjątkową atmosferę naszej społeczności szkolnej. Dzięki Państwa otwartości i zaangażowaniu możliwa jest realizacja wielu inicjatyw wychowawczych, patriotycznych i organizacyjnych, które budują wspólnotę opartą na  szacunku, odpowiedzialności i trosce o młode pokolenie.

            Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie jubileuszu – nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, przyjaciół szkoły, sponsorów oraz całej społeczności lokalnej. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy tworzyć miejsce, w którym pamięć historyczna łączy się z wychowaniem młodego pokolenia w duchu szacunku, odpowiedzialności i miłości do Ojczyzny.

            Będzie nam niezwykle miło przeżywać ten wyjątkowy dzień razem z Państwem.

            Z wyrazami szacunku

            Dariusz Gościniak
            Dyrektor
            Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w ŁącznieV

          • Planowany przebieg uroczystości 15 lecia nadania Szkole Podstawowej w Łącznie im. rtm. Witolda Pileckiego

          • Godz. 9.00

            • Msza Święta w kościele pw. św. Wojciecha w Łącznie, Celebrowana przez Biskupa Elbląskiego Wojciecha Skibickiego

            Godz. 10.00

            • uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i zaproszonych gości na teren Szkoły w Łącznie w asyście Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej z Giżycka
            • apel poległych
            • złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą postać Rotmistrza

            Godz. 10.30

            • Dalsza część obchodów 15. rocznicy na sali gimnastycznej, m.in.:
              • spotkanie z członkami rodziny rtm. Witolda Pileckiego
              • symboliczne odsłonięcie muralu poświęconego Patronowi
              • wystąpienia zaproszonych gości
              • część artystyczna poświęcona wydarzeniu
              • zakończenie uroczystości
          • Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III w Słoneczniku

          • Dnia 08.05.2026 w Szkole Podstawowej im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Stempka z kl.I i Patryk Lunkowski z kl. III. W konkursie udział wzięło 21 uczestników ze szkół podstawowych z gminy Morąg. Małgorzata Stempka z klasy I zajęła III miejsce! Wielkie brawa dla Małgosi! Gratulacje!!!

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

          • Drodzy Uczniowie klasy VIIISzkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie,

            przed Wami ważne dni – Egzamin ósmoklasisty, który odbędzie się 11, 12 i 13 maja 2026 roku. To moment, na który pracowaliście przez wiele lat. Chcemy, abyście wiedzieli jedno: jesteście gotowi.

            Każda lekcja, każdy sprawdzian, każda chwila zwątpienia i każdy sukces doprowadziły Was właśnie tutaj. Ten egzamin nie definiuje Was jako ludzi – jest tylko jednym z etapów Waszej drogi. Ale to etap, do którego podchodzicie z wiedzą, doświadczeniem i siłą, którą już w sobie macie.

            Pamiętajcie:

            • macie prawo do spokoju i wiary w siebie,
            • potraficie więcej, niż czasem myślicie,
            • błędy są częścią nauki – nie powodem do strachu,
            • najważniejsze to zrobić wszystko najlepiej, jak potraficie.

            Wchodząc na salę egzaminacyjną, weźcie ze sobą nie tylko długopis i arkusz wiedzy, ale też odwagę, opanowanie i przekonanie, że dacie radę. Bo naprawdę dacie.

            Jesteśmy z Was dumni już teraz. Widzieliśmy Wasz wysiłek, zaangażowanie i rozwój. Niezależnie od wyników – każdy z Was jest zwycięzcą, bo podjął wyzwanie i dotarł do tego miejsca.

            Trzymamy za Was mocno kciuki. Wierzymy w Was całym sercem.

            Powodzenia!

            Z wyrazami wsparcia i dumy,

            Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

            Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
      • (+48) 89 757 50 10
      • Łączno 48B
        14-300 Morąg
        Poland
      • AE:PL-49098-79923-EJHCR-29
  • Galeria zdjęć

    • brak danych