• Zakres obowiązków

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ŁĄCZNIE
        ROK SZKOLNY 2023/2024
      • PODSTAWA PRAWNA:

• Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2022 r. wprowadzające zmiany
          w rozporządzeniu z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

ZADANIA PEDAGOGA SPECJALNEGO:

1. Współpraca z nauczycielami, wychowawcami grup wychowawczych lub innymi specjalistami, rodzicami oraz uczniami.
        2. Współpraca z zespołem w zakresie opracowania i realizacji indywidualnego programu edukacyjno – terapeutycznego ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym zapewnienia mu pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
        3. Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów.
        4. Udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej uczniom, rodzicom uczniów i nauczycielom.
        5. Współpraca, w zależności od potrzeb, z innymi podmiotami (m.in. poradniami psychologiczno – pedagogicznymi, placówkami doskonalenia nauczycieli, innymi przedszkolami, szkołami
          i placówkami, organizacjami pozarządowymi, pomocą nauczyciela, pracownikiem socjalnym, asystentem rodziny).
        6. Przedstawianie radzie pedagogicznej propozycji w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli przedszkola, szkoły lub placówki w zakresie wymienionych wyżej zadań.

Anna Kwiecińska