- Początki
- Nadanie szkole imienia
- I Rocznica nadania szkole imienia
- II Rocznica nadania szkole imienia
- III Rocznica nadania szkole imienia
- IV Rocznica nadania szkole imienia
- V Rocznica nadania szkole imienia
- VI Rocznica nadania szkole imienia
- VII Rocznica nadania szkole imienia
- VIII Rocznica nadania szkole imienia
- IX Rocznica nadania szkole imienia
- X Rocznica nadania szkole imienia
- XI Rocznica nadania szkole imienia
- XII Rocznica nadania szkole imienia
- XIII Rocznica nadania szkole imienia
- Przedstawiciele naszej Szkoły uczestniczą w uroczystościach nadania imienia Żołnierzy Niezłomnych Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Łukcie oraz rotmistrza Witolda Pileckiego Bursie nr 2 w Olsztynie.
- I Ogólnopolski Zjazd Szkół Imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego - Zabrze 2013
- II Ogólnopolski Zjazd Szkół im rtm. W Pileckiego - Orpiszew 2014
- V Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
- VI Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Grudziądzu 2018
III Rocznica nadania szkole imienia
W dniu 13 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie odbyła się uroczystość z okazji 3. rocznicy nadania szkole imienia.
W tym dniu, nazwanym Dniem Patrona, na sali gimnastycznej, odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie, rodzice i nauczyciele wspominali sylwetkę Patrona - rotmistrza Witolda Pileckiego. W trakcie uroczystości miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych. Akt ten stanie się zwyczajem, który kultywowany będzie w kolejnych latach szkolnych w Dniu Patrona, a nie - jak dotychczas - podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.
Część artystyczna przygotowana na tę okoliczność została poświęcona bohaterom Powstania Warszawskiego - w 70. rocznicę tego ważnego dla nas Polaków wydarzenia. Tysiące polskich dziewcząt i chłopców z niebywałą odwagą i ofiarnością porwały się na próbę wyzwolenia stolicy spod niemieckiej okupacji, dając świadectwo, że wolność jest cenniejsza niż życie. Wiersze, fragmenty pamiętników oraz piosenki wykorzystane podczas akademii przybliżyły zebranym niezwykłe poświęcenie mieszkańców Warszawy. W Powstaniu Warszawskim brał także czynny udział rotmistrz Witold Pilecki. Broniony przez niego teren w walczącej Warszawie zyskał nazwę "Reduta Witolda" i był jedną z najdłużej bronionych redut powstańczych, nigdy nie zdobytą przez Niemców.