• Wieści z biblioteki 2023/24

• „Mała książka – wielki człowiek”

- wyprawki czytelnicze dla klasy I

19 grudnia 2023r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych            w ramach kampanii  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego                                „Mała książka  – wielki człowiek”, której celem jest m.in. promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Ważne jest zachęcenie najmłodszych czytelników do sięgania po lektury i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli.

Uczniowie opowiadali o znanych bohaterach książkowych, przypomnieli zasady korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz wysłuchali fragmentu książki                         pt. „ Wnuczka antykwariusza”.

Na zakończenie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał jeden egzemplarz wspomnianej książki, której autorką jest znana i niezwykle ceniona pisarka Justyna bednarek,                     z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak. Dodatkowo każde dziecko otrzymało  broszurę  „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” będącą poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla najmłodszych uczniów.