• Wykład z okazji Narodowego Święta Niepodległości

     • 12 listopada 2019r. w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, w ramach obchodów Dnia Niepodległości, odbył się wykład dr Anny Mandreli, autorki książki „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”.Organizatorami spotkania była Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu. Była to już kolejna wspólna inicjatywa Biblioteki Miejskiej w Morągu oraz naszej Szkoły mająca na celu przybliżenie postaci Rotmistrza lokalnej społeczności.Tym razem, dzięki staraniom pana dyrektora - Dariusza Gościniaka, lokalna społeczność miała okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu dr Anny Mandreli na temat duchowego wymiaru bohaterstwa rtm. Pileckiego, postaci, która za wartością nadrzędną w swoim życiu uznała Ojczyznę.Spotkanie z dr Mandrelą poprzedziło krótkie wystąpienie pana dyrektora oraz wzruszający występ naszej uczennicy, Wiktorii Kraśniewskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. Miejmy nadzieję.Uczestnicy wykładu wysłuchali opowieści o tym, jak autorka gromadziła materiały do swojej książki, docierając do niepublikowanych dotąd materiałów, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak kształtował się charakter i filozofia życiowa jednego z najodważniejszych żołnierzy II wojny światowej.Po wykładzie można było nabyć książkę „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” z autografem autorki.Bardzo dziękujemy pani dr Annie Mandreli za wygłoszenie wykładu, który niewątpliwie dostarczył słuchaczom wielu duchowych wrażeń.Pragniemy także podziękować Pani Elżbiecie Dziubińskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, oraz wszystkim pracownikom Biblioteki zaangażowanym w organizację spotkania. Ponadto składamy podziękowania uczestnikom Uniwersytetu III Wieku w Morągu, którzy wspierają nas w propagowaniu postaci Rotmistrza i chętnie goszczą na spotkaniach organizowanych przez naszą Szkołę.

      Autor: Elżbieta Wilkowska

      http://splaczno.pl/news.php?rowstart=0

      https://www.bibliotekamorag.pl/…/duchowosc-i-charakter-wit…/

     • Akcja "Pluszowy Miś"

     • DRODZY RODZICE!

      Nasza szkoła również w tym roku włącza się w akcję charytatywną związaną z obchodzonym 25 listopada Dniem Pluszowego Misia organizowaną przez fundację „Mam marzenie”. Jej celem jest zebranie NOWYCH pluszaków, gier, książek, zabawek i artykułów papierniczych dla chorych dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych w naszej okolicy. Rzeczy muszą być nowe, gdyż chore dzieci mają obniżoną odporność.

      Osoby chcące wesprzeć tę formę pomocy prosimy o dostarczenie artykułów od 25 LISTOPADA do 6 GRUDNIA.

      Koordynatorem akcji w szkole jest J. Kacprzak, W. Gościniak i A. Franczak.

      Dziękujemy za pomoc!!!

     • Dzień Seniora

     • Dnia 8 listopada (piątek) o godz.17.00 w świetlicy wiejskiej w Łącznie, odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Sołtysa Piotra Majkę oraz Radę Sołecką Łączna.

      W tym uroczystym dniu w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, po raz pierwszy z częścią artystyczną oraz słodkimi życzeniami wystąpili uczniowie naszej szkoły. Młodzi artyści wprowadzili wesołą atmosferę, która udzieliła się wszystkim obecnym. Drugą część uroczystości, ze swoim repertuarem biesiadnych i popularnych piosenek uświetnił Morąski Zespół Eurobabki. Goście częstowali się przygotowanymi słodkościami i razem z wykonawcami dołączali do wspólnej zabawy.

      Celem takiej uroczystości jest walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych, oraz dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Dzięki tej działalności zrealizowane zostały cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u dzieci szacunku wobec osób starszych, a także rozwijaniem wrażliwość na potrzeby innych. Wszyscy wiemy, że otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie. To było wyjątkowe spotkanie pełne emocji oraz artystycznych wrażeń.

      W tym szczególnym dniu życzymy naszym kochanym Seniorom pogody ducha i wielu lat życia wypełnionego radością i satysfakcją.

      Społeczność szkolnaSzkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 11.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im rtm. Witolda Pileckiego odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia części artystycznej przygotowanej przez klasę „0”. Młodzi artyści piosenka, tańcem oraz słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Po występie każdy z pracowników szkoły otrzymał drobny upominek w postaci kwiatka. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie ze starszych klas zaśpiewali również piosenkę „Dzień Nauczyciela”.

      Na zakończenie Akademii głoś zabrał pan Dyrektor Dariusz Gościniak, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Wyraził swoją wdzięczność za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

     • Udało się wygraliśmy!!!

     • Szanowni Państwo,

      Państwa szkoła została laureatem konkursu „#OSEWyzwanie”. Wkrótce zostaną ogłoszone terminy spotkań dotyczących wręczenia symbolicznych nagród w konkursie #OSEWyzwanie. Proszę oczekiwać na wiadomość z zaproszeniem na spotkanie.

      Gratulujemy!Z poważaniem,Ogólnopolska Sieć Edukacyjna"

      Wyciąg z Regulaminu:

      3. Nagrodami w konkursie będą pracownie mobilne, każda składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu dla szkół uprawnionych do udziału w konkursie. Nagrody zostaną przyznane na podstawie decyzji jury. NASK zastrzega sobie prawo przyznania puli nagród w zależności od liczby zgłoszeń szkół z poszczególnych powiatów i województw.4. Prawo do nagrody nie może być przeniesione na osobę trzecią.5. Nagrody zostaną dostarczone do szkół, które zwyciężyły w konkursie, w roku szkolnym 2019/2020.

      Mariusz Paduch

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • Jeżeli jesteś uczniem klas VI - VIII, interesujesz się komputerami i chciałbyś dowiedzieć się na czym polega ich programowanie, to koniecznie przyjdź na warsztaty programistyczne, organizowane w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W trakcie zajęć nauczysz się podstaw programowania w języku Python w oparciu o znaną na całym świecie grę Minecraft.

      Spotkania odbędą się w dniach 07.10.2019 oraz 17.10.2019 w godzinach 14.30 - 15.20 w sali komputerowej. Lekcje poprowadzi Pan Mariusz Paduch.

     • Eliminacje Gminne W-M SZS w Piłce Nożnej

     • 1 października 2019r. na Orliku przy ul. Sienkiewicza w Morągu odbyły się Eliminacje Gminne W-M SZS w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych /rocznik 2006–2005/. Nasza szkoła wystawiła do zawodów zarówno drużynę chłopców jak i dziewcząt. Piłka nożna jest nadal bardziej popularna wśród chłopców, co było widać podczas turnieju , w którym wzięło udział 5 zespołów męskich. Natomiast do rywalizacji dziewcząt zgłosiły się tylko dwie drużyny. Obok naszych reprezentantek udział wzięły dziewczyny z NSP w Jurkach. Wśród chłopców mecze rozgrywano systemem „ każdy z każdym”- tak więc nasi zawodnicy rozegrali 4 mecze. Dziewczęta po zaciętym pojedynku wygrały swój jedyny mecz i stanęły na najwyższym miejscu podium. Chłopcy natomiast uplasowali się na V miejscu.

      Skład SP Łączno:Dziewczęta: Sandra Konopacka, Natalia Michałowska, Dagmara Świeżak, Oliwia Zdunek, Karolina Dutkowska, Wiktoria Grzybowska, Patrycja Jabłońska, Martyna Mazińska, Zuzanna Budka.Chłopcy: K. Braig, H. Kowalski, K. Suchocki, P. Fabiński, R. Węgrzyn, D. Piotrowski, J. Wiśniewski, H. Flak, K. Dutkowski.

      Anna Gajewska

     • Próbny alarm przeciwpożarowy

     • W dniu 01. 10. 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

      Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania określonymi w Procedurze Ewakuacji SP W Łącznie. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i zgromadzili się w wyznaczonym miejscu ewakuacji. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

      Obserwujący całą akcję przedstawiciel JRG z Morąga, potwierdził poprawność przeprowadzonej ewakuacji.

      Dariusz Gościniak

     • Przerwa na wspólne czytanie

     • Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu bierze udział w konkursie pt. „Przerwa na wspólne czytanie”. Ma szansę wygrać książki i wygodne pufy dla dzieci o wartości 5000,00. Dlatego bardzo prosimy o codzienne głosowanie. Każdy głos jest na wagę złota!

      Instrukcja głosowania:

      🍫Wejdź na stronę kinder/wspólne czytanie

      🍫Kliknij "Głosuj teraz"

      🍫W polu "Szukaj zgłoszonych bibliotek" wpisz miasto, kod pocztowy lub nazwę naszej biblioteki

      🍫Kliknij "Oddaj głos"

      🍫Jeżeli głosujesz pierwszy raz zarejestruj się podając swój e-mail oraz hasło

      🍫Zaloguj się używając podanego adresu e-mail oraz hasła

      🍫Ponownie kliknij "Oddaj głos"

      Żeby wygrać trzeba zdobyć jak najwięcej głosów. Głosować można raz dziennie z jednego adresu e-mail, a konkurs trwa do 04.11.2019 r.

      Zespół MBP Morąg

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji, uczennice z Samorządu Uczniowskiego, dla męskiej części naszej szkolnej społeczności złożyły piękne życzenia i obdarowały słodkościami.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • ak co roku we wrześniu odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Samorządu Szkolnego.

      W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego: Dagmara Świeżak – Przewodnicząca SU,  Marta Klimbejn – Z – ca przewodniczącego, Agata Drosio – Sekretarz

      Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.

     • Spotkanie z raperem Przemysławem Majewskim

     • 24 września uczniowie naszej szkoły gościli rapera Przemysława Majewskiego - 4p Solo, któremu towarzyszył Piotr Lech odpowiedzialny za zdjęcia do teledysków. Muzyk zaprezentował uczniom teledyski z płyty „Międzywojenna nuta", którą nagrał z okazji 100-leciał Odzyskania Niepodległości.

      Historię odzyskania niepodległości przedstawił w otwierającym płytę utworze pt. „100 lat!”. Uczniowie obejrzeli teledyski do kolejnych piosenek umieszczonych na płycie z okresu Dwudziestolecia Międzywojennego w rapowej aranżacji , m.in. "Ta ostatnia niedziela", "Tylko we Lwowie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Przed prezentacją piosenek p. Przemysław niezwykle barwnie opowiedział historię powstania kolejnych piosenek, przybliżając zebranym atmosferę przedwojennej Polski.

      Prezentację płyty zakończył teledysk do utworu "Mam biało - czerwone serce", który szczególnie spodobał się uczniom. Tekst utworu napisanego przez p. Majewskiego znalazł się w podręcznikach do języka polskiego w kl. V szkoły podstawowej.

      Bezpośrednią inspiracją w tworzeniu tekstów o charakterze patriotycznym jest dla muzyka historia rodzinna. Przywiózł ze sobą portret dziadka oraz pamiątki rodzinne, w tym dyplom nadania krzyża Niepodległości podpisany własnoręcznie przez Marszałka Piłsudskiego.

      W ramach projektu 100 tysięcy płyt na 100-lecie niepodległości muzyk odwiedza wiele miejsc w Polsce i rozdaje płyty. Wręczył je także naszym uczniom.

      Spotkanie z panem Przemysławem Majewskim było niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu w rapowej aranżacji.

      Wszystkie informacje na temat projektu realizowanego przez naszego gościa oraz teledyski z płyty można znaleźć na stronie autora: przemyslawmajewski.pl

      Przemysław Majewski został nominowany do prestiżowej nagrody BohaterON im. Powstańców Warszawskich.

     • Żywa lekcja historii

     • 16 września 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z Dębiny. Pasjonaci historii zaprezentowali się w pokazie historycznym "Wrzesień 39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita". Uczniowie kl. 0-VIII z zaciekawieniem uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji polskiej historii.

      Goście omówili i zaprezentowali sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, repliki broni, technikę wojskową, łączność, zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy. Pokaz z udziałem zgromadzonej na sali gimnastycznej publiczności dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej. Pamiątką po spotkaniu są ciekawe zdjęcia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • (+48) 89 757 50 10
   • Łączno 48B, 14-300 Morąg
 • Galeria zdjęć

   brak danych