• DRODZY RODZICE i UCZNIOWIE – kolejne zmiany!!!

• Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa – „ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc;

W związku z tym od poniedziałku – 19.10.2020r. nastąpi zmiana harmonogramu przywozów
            i odwozów. Bardzo proszę o bezwzględne przestrzeganie kolejności przywozów – 1 kursem przyjeżdżają uczniowie kl. IV – VIII, 2 kursem uczniowie kl. O – III. Przypominam o obowiązkowym zakrywaniu nosa i ust podczas transportu.

Dariusz Gościniak

• Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19

• Od soboty, 17 października w całym kraju wprowadzone zostają nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji rząd będzie na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych.

Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):

• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
            • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;

• w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
            • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
            • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
            • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
            • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
            • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

D jak dystans

D jak dezynfekcja

M jak maseczka

A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

• INFORMACJA DYREKTORA!!!

• Drodzy Rodzice,

nawiązując do wczorajszej informacji o stwierdzonym przypadku u jednego z nauczycieli COVID-19, po konsultacji z Dyrektorem PSSE w Ostródzie, informuję o podjętych w naszej szkole działaniach:-wszyscy uczniowie klas IV - VIII w dniach od 9.10.2020r. do 16.10.2020r. będą nauczani w trybie zdalnym (z wykorzystaniem platform Librus i ClassRoom), uczniowie z tych klas i ich rodziny nie będą musiały odbywać kwarantanny (domownicy mogą chodzić do pracy), jednak Państwa dzieci powinny być pod nadzorem epidemiologicznym (należy obserwować ich stan zdrowia).Czas nadzoru epidemiologicznego to nie jest czas wolny od nauki, to nie wakacje - dzieci mają obowiązek pracować w trybie zdalnym na wszystkich zajęciach zgodnie z planem lekcji (szczegóły u wychowawców).-uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I - III pracują w normalnym trybie, przyjeżdżając do szkoły na swoje zajęcia.Proszę śledzić dziennik elektroniczny oraz strony internetowe szkoły na bieżąco a o kolejnych krokach będą Państwa powiadamiać wychowawcy klas.

Pozdrawiam:

Dariusz Gościniak

• CodeWeek2020

• Daj sobie szansę

Trwający dwa tygodnie Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek2020) to świetna okazja, by zmienić zdanie o programowaniu i dać sobie szansę na zdobycie nowych kompetencji. To inicjatywa, organizowana z myślą o osobach w każdym wieku, każdej profesji, o różnych zainteresowaniach. Jeśli do tej pory nawet nie słyszeliście o programowaniu – CodeWeek jest dla Was. Jeśli macie 6, 13, 27, 50, a może 70 lat – CodeWeek jest dla Was!

W naszej szkole warsztaty z programowania odbędą się w dniach 12,13,15,16 października na 8 godzinie lekcyjne w sali komputerowej nr 16. Wszystkich zaintersowanych rozpoczęciem przygody z programowaniem serdecznie zapraszamy.

• Magiczna moc bajek

• W tym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego 0a biorą udział w międzynarodowym Projekcie "Magiczna moc bajek", głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

• splaczno@wp.pl
        • Łączno 48B, 14-300 Morąg