• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          •      W poniedziałek 27.09.2021r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

            Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący :

            • Przewodnicząca - Weronika Braig kl. VIl
            • Zastępca Przewodniczącej - Seweryn Bednarczyk kl. Vll
            • Sekretarz - Antonina Drosio kl. V

            Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i społeczności! 

          • “Rozmowy (Nie) rzeczywiste”

          •      Przedstawienie “Rozmowy (Nie) rzeczywiste” spotkało się z szerszą uwagą publiczności, czego dowodem była wizyta uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście wraz z panem Dariuszem Gościniakiem – jako odtwórcą roli rotmistrza - w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie - 5 września 2021r.

                 W spotkaniu, oprócz  organizatorów i wielu zaproszonych gości, uczestniczyła również córka rotmistrza Witolda Pileckiego – pani Zofia Pilecka Optułowicz.

                 Spotkanie miało uroczysty charakter, a całe przedstawienie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i emocji…

                  Nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Dobrym Mieście oraz panu Dariuszowi Gościniakowi –  dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie gratulujemy wspaniałego występu!

                 Fotografie z pobytu w Warszawie i przedstawienia można obejrzeć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście

            http://www.sp3.dobremiasto.org/

            Link do filmu z przedstawienia: https://youtu.be/9r40fMgpxxE

          • Przedstawienie pt. „ Rozmowy (Nie)rzeczywiste".

          • W dniu 18 czerwca 2021 roku 

            w Szkole Podstawowej nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego    w Dobrym Mieście odbyła się niecodzienna uroczystość poświęcona patronowi szkoły.

            Zespół nauczycieli i uczniów klas starszych przygotował 

            i zaprezentował licznie zebranej publiczności przedstawienie

             pt. „ Rozmowy  (Nie)rzeczywiste".

            W przedstawieniu mającym formę rozmowy rotmistrza z wybranymi postaciami literackimi ukazane zostały losy patrona,  od lat dzieciństwa i młodości, po czasy więzienia i śmierci…

            Zaskakujące i godne uwagi jest to, że główną postacią w przedstawieniu był nasz pan dyrektor – Dariusz Gościniak,

            który wcielił się w postać patrona i po mistrzowsku, z niebywałą wiedzą i zaangażowaniem opowiedział zebranym historię swojego życia  ( czyt. życia rtm. Witolda Pileckiego), odpowiadając na pytania uczniów.

            Pan dyrektor został  poproszony o udział w tej niecodziennej uroczystości  przez organizatorów i gospodarzy spotkania – zaproszenie przyjął i z sukcesem odegrał tak piękną rolę.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Uwaga, uwaga!

            nasza szkoła uczestniczy w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej
            1 października 2021 r. pod hasłem:

            Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

            Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Na najlepszych czekają nagrody.

          • Nowy rok szkolny z OSE

          • Witajcie po wakacjach!

             

            Przed nami nowy rok szkolny – czas inspirującej pracy z uczniami, ale też poszerzania własnych horyzontów. Mamy nadzieję, że wracają Państwo do szkół wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania. W Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) chcielibyśmy towarzyszyć Wam aż do następnych wakacji, dlatego przygotowaliśmy wiele nowości: materiały edukacyjne (w tym scenariusze lekcji), poradniki dot. bezpiecznego korzystania z internetu, kursy e-learningowe. Zaprosimy Was też na spotkania z ekspertami i bezpłatne szkolenia oraz do udziału w nowej odsłonie projektu dla nauczycieli OSEhero.

            W ramach OSE do każdej z polskich szkół uczestniczących w programie trafia szybki, bezpieczny i bezpłatny internet. Państwowy Instytut Badawczy NASK, jako operator programu OSE, oprócz łącza internetowego dostarcza do szkół także usługi bezpieczeństwa, które zapewniają ochronę przed szkodliwymi, nielegalnymi treściami, atakami sieciowymi i złośliwym oprogramowaniem Niezwykle ważna w tym kontekście jest edukacja w zakresie zagrożeń w sieci, dlatego po wakacyjnej przerwie wracamy z cyklem „Bezpieczni w sieci z OSE”, w ramach którego odbywają się działania skierowane do nauczycieli, dyrektorów i technicznych reprezentantów szkół (TRS).

            Oferta dla nauczycieli i uczniów

            W ubiegłym roku szkolnym przybliżaliśmy zagadnienia związane z sextingiem i cyberprzemocą w szkole. W tym półroczu skupimy się na dwóch innych zagrożeniach w sieci: FOMO i szkodliwych treściach online. Już niebawem odbędą się poświęcone tym tematom eksperckie webinary, które tak jak dotychczas towarzyszyć będą premierom poradników dla nauczycieli. Z naszymi gośćmi porozmawia Tomasz Rożek z „Nauka. To lubię”, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. W ramach serii przygotowaliśmy także scenariusze zajęć, infografiki i inne materiały, do wykorzystania np. do rozmów z uczniami o tym, jak mądrze poruszać się w internecie.

            Z naszych bogatych zasobów można korzystać na platformie OSE IT Szkoła, która wraz z początkiem września obchodziła swoje pierwsze urodziny. Już jesienią pojawią się tam nowe kursy e-learningowe, m.in. dotyczące bezpieczeństwa w sieci (dla uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej), a kolejno dot. FOMO i sharentingu (dla nauczycieli i rodziców). Zapewniamy, że jest na co czekać!

            Dobrą okazją do poszerzenia wiedzy m.in. na temat nowych wirtualnych zagrożeń będą z pewnością planowane konferencje oraz nowa odsłona OSEhero – projektu rozwoju kompetencji, zrzeszającego pedagogów z pasją.

            Wsparcie dla dyrektorów i TRS-ów

            Nie zapominamy także o dyrektorach i technicznych reprezentantach szkół. Czeka na nich spora dawka wiedzy, którą przekażemy podczas cyklicznych webinarów. Przez cały czas jesteśmy do Waszej dyspozycji: czekamy na zgłoszenia do Centrum Kontaktu i telefony podczas środowych dyżurów eksperta

            Nowy rok szkolny jest także dobrą okazją, by przyłączyć swoją placówkę do projektu mLegitymacja szkolna. To bezpieczne, nowoczesne i bezpłatne narzędzie – mobilny dokument, który ułatwia potwierdzanie tożsamości uczniów i służy im np. podczas kontroli biletów czy zakładania karty bibliotecznej. Nie trzeba już pamiętać o noszeniu ze sobą papierowego dokumentu – wystarczy smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS oraz aplikacja mObywatel.

            Z wirtualnej legitymacji może korzystać każdy, komu wcześniej wydano dokument w wersji papierowej. Jedynym warunkiem jest przystąpienie szkoły do programu mLegitymacja. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę ose.gov.pl, w zakładce Przyłącz się znaleźć swoją placówkę na liście szkół i postępować zgodnie z instrukcjami.

            Udanego roku szkolnego!

            Już dziś mamy dla Was pierwszy prezent na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wiadomości załączamy przydatne materiały: infografiki dotyczące internetu OSE oraz pomocne listy materiałów, z których warto skorzystać. Zapraszamy także do odwiedzania naszych stron: ose.gov.pl i OSE IT Szkoła, gdzie czekają na Was równie wartościowe treści. O wszystkich naszych planach pisaliśmy szczegółowo w aktualnościach, a także informujemy na bieżąco na stronie OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna na Facebooku.

            Dyrektorom szkół, nauczycielom, TRS-om, uczniom i rodzicom życzymy, aby ten rok szkolny był spokojnym, bezpiecznym, ale też rozwijającym i inspirującym czasem. Mamy nadzieję, że będziecie z nami!

             

            Z serdecznymi pozdrowieniami

            Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

            nask.pl ose.gov.pl osehero.pl it-szkola.edu.pl

            Facebook OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

          • OBÓZ SPOTROWY W SZTUTOWIE

          •      Nasza szkoła nawiazała współpracę ze Szkołą Podstawową w Miłakowie w projekcie Kluby Sportowych Wolontariuszy. W ramach tego projektu grupa 19 naszych uczniów z klas VII i VIII wzięła udział w szkoleniu liderów programu Dream and Teams. Program ma na celu kształtowanie wśród uczniów aktywnych postaw obywatelskich poprzez sport. Szkolenie odbyło się w dniach 02.09- 08.09.2021r.w formie obozu, który miał miejsce w Sztutowie(miejscowość nad morzem).

                 Czas podczas zgrupowania młodzież spędzała na:

            - szkoleniach-  uczyli się organizacji festiwalu sportowego, poszerzali swoje wiadomości na temat postaw obywatelskich;

            - zajeciach sportowych- rozgrywali mecze piłki nożnej i kręgli, odbywali marsze terenowe, poznawali nowe gry i zabawy;

            - poszerzali swoja wiedzę historyczną- odwiedzili nazistowski obóz koncentracyjny w Sztutthofie, Europejskie Centrum Solidarności i stare Miasto w Gdańsku,

            - rozwijali swoje sprawności fizyczne w parku linowym, parku trampolin i aquaparku.

                 Podczas turnusu  młodzież integrowała sie ze swoimi rówieśnikami z Miłakowa i Miłomłyna również na dyskotekach, na których bawili sie rewelacyjnie.

                 8 września wszyscy wrócili do domu w dobrych nastrojach, z nowymi kontaktami i pełni pozytywnej energii.

          • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

          • UWAGA!!!

                 Ogłaszamy wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Chętnych uczniów klas V – VII, którzy są dobrymi uczniami, mają dobrą opinię i można na Nich liczyć prosimy
            o zgłaszanie się do p. Joanny Kacprzak
            w dniu 13.09.2021r.(poniedziałek).

               Osoby chętne już 18.09.20121r.(poniedziałek) powinny posiadać plakat przedstawiający ich osobę i propozycję zadań jakie będą chciały realizować działając w Samorządzie Uczniowskim w naszej szkole.

                W związku z obostrzeniami, kampania wyborcza odbędzie się online - kandydaci nagrają swoje programy wyborcze, które zostaną przedstawione wszystkim uczniom. J

            WAŻNE TERMINY

            13.09.2021r. – zgłaszanie swoich kandydatur.

            18.09.2021r. – kandydaci zaprezentują swoją osobę oraz propozycje swoich działań dzięki filmikowi, który nagrają na pendriva .

            27.09.2021r – wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego i ogłoszenie wyników.

          • Dobry start 300+

          • Szanowni Państwo,

            Zakład Ubezpieczeń Społecznych od roku szkolnego 2021/2022 będzie przyznawał i wypłacał świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu Dobry Start

            Wnioski o świadczenie będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada br. tylko w formie elektronicznej:

            • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
            • przez serwisy bankowości elektronicznej banków,
            • na portalu Empatia.mpips.gov.pl.

            ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku.

            W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób
            z niepełnosprawnościami.

            Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej na PUE ZUS.

            Do założenia konta PUE ZUS niezbędne będą:

            • dokument tożsamości (dowód osobisty/ paszport),
            • adres e-mail,
            • nr telefonu komórkowego.

            Konto na PUE można założyć i potwierdzić:

            • samodzielnie za pomocą: podpisu osobistego na portalu login.gov.pl/kwalifikowanego podpisu elektronicznego, profilu zaufanego ePUAP, bankowości elektronicznej,
            • w placówce ZUS,
            • podczas e-wizyty w ZUS (link do rezerwacji: www.zus.pl/e-wizyta).

            Do wysyłki wniosku 300+ niezbędne będą:

            • rachunek bankowy na, który ma być przekazane świadczenie,
            • dane dzieci, na które wnioskowane będzie świadczenie Dobry start,
            • informacje o szkołach, do których uczęszczają dzieci,
            • orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w przypadku dzieci do 24 roku życia,
            • inne dokumenty niezbędne do ustalenia prawa do świadczenia Dobry start np. oświadczenia, orzeczenia sądowe.
          • WAŻNA INFORMACJA !!!

          •      W związku z ustawą o Prawie oświatowym proszę o pisemną informację na temat realizacji obowiązku szkolnego Państwa dzieci, które zameldowane są w obwodzie Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie a do niej nie uczęszczają.

                   Rodzice dziecka podlegającemu obowiązkowi nauki obowiązani są do  informowania szkoły na terenie której dziecko jest zameldowane, w terminie do 30 września każdego roku, o realizacji jego obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki spełnianego w sposób określony w art. 36 ust. 10 lub 11 ustawy Prawo oświatowe oraz o każdej zmianie w tym zakresie.

             Dyrektor szkoły

            Dariusz Gościniak

    • Galeria zdjęć

        brak danych