• Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie

     • 16 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Był to dzień bardzo radosny, pełen wzruszeń i uśmiechów. Przybyli Dziadkowie mogli obejrzeć wspaniałe jasełka w wykonaniu klasy pierwszej oraz wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez przedszkolaków. Po części artystycznej na Babcie i Dziadków czekały upominki przygotowane przez wnuczęta oraz pyszne ciasto upieczone przez rodziców.Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w foto ramce. Przy wyjściu Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani słodkim upominkiem z życzeniami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci przybyłych gości.

      Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.Damy Wam tyle całusów ile macie lat.Złożymy tyle życzeń i płatków kwiaty mają.By zapewnić ze szczerością, że wnuczęta Was kochają.

      Ada Lenkiewicz & Kamila Drosio

       

     • Noworoczne życzenia

     • Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeńw nadchodzącym Nowym Roku przesyła:

      DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiegow Łącznie

     • Jest taki dzień...

     • 20.12.2019r. w naszej szkole odbyły się WIGILIE KLASOWE i JASEŁKA SZKOLNE.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniej chwili 🌲🎅🎄🎀

      Fot.: Joanna Kacprzak & Sylwia Kutarba

     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

     • Szkoła Podstawowa im. rtm Witolda Pileckiego w Łącznie gościła w swoich murach uczestników Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III.Pojawiło się wielu Mikołajów i pań Mikołajowych gdyż tegoroczna edycja konkursu zatytułowana była "Mikołajkowe recytowanie".Nadrzędnym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz wdrażanie do kultywowania tradycji. W konkursie wzięło udział 24 recytatorów z 8 szkół gminy Morąg. Konkurs poprzedziła prezentacja przedstawiająca postać Świętego Mikołaja.Wśród laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych znalazły się następujące osoby:

      Klasa I

      miejsce I – Hanna Rogiewicz SP w Łącznie

      miejsce II – Hanna Kazimierska SP w Słoneczniku

      miejsce III – Oliwia Suchocka SP w Bramce

       

      Klasa II

      miejsce I – Samuel Daszuta SP Nr 2 w Morągu

      miejsce II– Sebastian Kosakowski – Beeger SP Nr 1 w Morągu

      miejsce III – Lena Szeremiuk SP w Bramce

       

      Klasa III

      miejsce I – Julia Rudzińska SP w Bramce

      miejsce II – Daria Mazińska SP w Łącznie

      miejsce III – Julia Jakusik SP w Jurkach.

      Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyło dzieciom jury konkursowe oraz dyrektor szkoły. Dziękujemy za udział w konkursie szanownemu jury, nauczycielom i uczestnikom.Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

     • To już kolejny rok z eTwinning.

     • Tym razem w projekcie świątecznym biorą udział uczniowie klasy II, V i VI. Współpracujemy ze szkołą z Hiszpanii.Celem tegorocznego projektu jest:- tworzenie i wymiana kart świątecznych wraz z życzeniami w języku polskim i angielskim,- nauka słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz poznanie kraju partnerów,- nagranie krótkiego filmu, w którym uczniowie śpiewają świąteczną piosenkę w języku angielskim,- pisanie listów do kolegów z Hiszpanii, którzy także uczą się języka angielskiego.Kartki i listy wysłane! Piosenka nagrana! Czekamy na odpowiedź!

     • Turniej „Czwórek Siatkarskich"

     • 29 listopada 2019r. w sali sportowej przy SP nr 1 w Morągu odbył się Turniej „ Czwórek Siatkarskich”, podczas którego naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy VI i VIIb. W zawodach, które rozegrano systemem „każdy z każdym” wzięło udział 5 zespołów dziewcząt. Nasze reprezentantki wywalczyły III miejsce na podium.W skład drużyny weszły: K. Dutkowska, R. Mazińska, S. Mazińska, N. Jabłońska, J. Wiśniewska, O. Kotulska, W. Jabłońska, J. Gal, A. Michalik, I. Matiishyn.

     • Trójki Siatkarskie Dziewcząt i Chłopców SP

     • 22 listopada 2019r. na hali sportowej przy SP nr1 w Morągu odbyły się zawody sportowe Trójek Siatkarskich Dziewcząt i Chłopców SP, w których wzięły udział 4 zespoły dziewcząt i 4 zespoły chłopców z gminy Morąg. Turniej rozgrywany został systemem „ każdy z każdym”, tak więc wszystkie drużyny zagrały po 3 mecze.Naszą szkołę reprezentowały: W. Jabłońska, J. Gal, S. Burek, W. Braig, W. Błaszczak, A. Michałowska i O. Mantuliak. Dziewczęta wywalczyły w turnieju II miejsce.W skład reprezentacji chłopców weszli: J. Siergiej, R. Ułasowicz. I. Kwiatkowski, P. Ostrowski, B. Budka, J. Fiderewicz, K. Sienkiewicz, Sz. Wodzisławski. Chłopcy nie oddając żadnego seta uplasowali się na I miejscu wygrywając turniej.

      GRATULUJEMY!!!

     • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

     • W grudniu odbywały się w naszej szkole rozgrywki chłopców w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. W turnieju wzięły udział reprezentacje klas IV- VIII( w sumie 60 zawodników i zawodniczek). Zawody rozegrane zostały w 2 grupach: I grupa-klasy młodsze IV- VI, oraz II grupa- klasy VII- VIII. Zwycięzca grupy I rozgrywał mecze systemem „ każdy z każdym” z drużynami grupy II.W wyniku rywalizacji zwycięzcą i MISTRZEM SZKOŁY została drużyna klasy VIII,II miejsce na podium zajęli zawodnicy klasy VI, natomiast na III miejscy uplasowali się chłopcy z klasy VIIa.

      Podczas apelu szkolnego Pan Dyrektor dokonał dekoracji uczestników turnieju. Na miano KRÓLA STRZELCÓW zapracował Hubert Kowalski z klasy VIII- zdobywca 12 goli.

      Nagrodę FAIR PLAY za sportowe zachowanie podczas turnieju odebrał Dominik Piotrowski z klasy VIIa.

      Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

      Nagrody dla zwycięz

      ców sponsorowała Rada Rodziców.

      Dziękujemy!

      Autor: Anna Gajewska

      Fot.: Alicja Sienkiewicz - Gajewska

     • UWAGA!!!

     • Dnia 20.12.2019r. odbędą się WIGILIE i JASEŁKA SZKOLNE. W związku z tymi uroczystościami, nastąpi zmiana w harmonogramie pracy szkoły.Przywozy uczniów nie ulegną zmianie.W godzinach 8.00-10.00 planowane są WIGILIE KLASOWE.O godzinie 10.00 będziemy uczestniczyć w JASEŁKACH przygotowanych przez uczniów klasy I, pod kierunkiem Pani Ewy Daszuty i Pani Kingi Nowakowskiej,Od godziny 10.40 wydawane będą obiady, według harmonogramu ustalonego przez kuchnię.O godzinie 11.30 ustalone są odwozy uczniów do domu.

     • Udało się wygraliśmy!!!!

     • Nasza szkoła została została laureatem konkursu „#OSEWyzwanie”. Na apelu porządkowym, DYREKTOR SZKOŁY DARIUSZ GOŚCINIAK wręczył dyplom i nagrodę ufundowaną przez RADĘ RODZICÓW, uczennicy HANI JAROSIEWICZ. Hania przygotowała pracę plastyczną, która została doceniona w konkursie.Tak, jak wspominaliśmy w poprzednich postach nagrodami w konkursie będą pracownie mobilne, każda składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu dla szkół uprawnionych do udziału w konkursie.GRATULUJEMY!!!

     • MARZYCIELSKA POCZTA...

     • ...to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe pod które każdy może napisać.

      Fot.: Ada Lenkiewicz

       

     • W przedświątecznym nastroju ... tym razem klasa IV 👍👍👍

     • Koniec listopada i grudzień to odpowiedni czas na wykonywanie ozdób choinkowych, głównie bombek na technice.Uczniowie klasy IV radzą sobie z tym zadaniem znakomicie."Olśniewające" efekty pracy będzie można podziwiać na choince przy wejściu głównym.


      Anna Kwiecińska

     • DZIEŃ CZERWONY

     • Jutro, Samorząd Uczniowski organizuje w naszej szkoleDZIEŃ CZERWONY.Wszyscy, którzy przyjdą tego dnia ubrani na czerwono,będą zwolnieni z bieżącej odpowiedzi.Zachęcamy 🎅🎅🎅

     • Bal Andrzejkowy

     • W piątek 29 listopada zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Już od samego rana nasi najmłodsi uczniów bawili się na sali gimnastycznej, która zamieniła się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii.
      Po południu przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski. Dyskotekę poprowadził DJ MIXX, który sprawił, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.
      Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.
      Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji zabawy oraz uczennicom klas VII – VIII, które poprowadziły zabawę dla klas młodszych.
      Zapraszamy do oglądania fotorelacji ze szkolnych Andrzejek dla najmłodszych.


      Fot.: Joanna Kacprzak & Karolina Kotulska

     • W przedświątecznym nastroju ... tym razem klasa V 👍👍👍

     • Koniec listopada i grudzień to odpowiedni czas na wykonywanie ozdób choinkowych, głównie bombek na technice.Uczniowie klasy V radzą sobie z tym zadaniem znakomicie."Olśniewające" efekty pracy będzie można podziwiać na choince przy wejściu głównym.

      Anna Kwiecińska

     • W przedświątecznym nastroju ...

     • Koniec listopada i grudzień to odpowiedni czas na wykonywanie ozdób choinkowych, głównie bombek na technice.Uczniowie klasy VI radzą sobie z tym zadaniem znakomicie."Olśniewające" efekty pracy będzie można podziwiać na choince przy wejściu głównym.

      Anna Kwiecińska

     • Andrzejki

     • HARMONOGRAM ZABAWY ANDRZEJKOWEJ W PIĄTEK 29.11.2019r.

      KLASY 0 – 3 (11.00 - 12.30):

      -zabawa przy muzyce,

      -malowanie twarzy,

      -poczęstunek i wróżby.

       

      KLASY IV – VIII (17.00 - 19.00):

      -dyskoteka (prowadzi DJ MIXXX),

      -sklepik.

      UWAGA:

      Dzieci z klas IV - VIII, biorące udział w dyskotece przywożone są i odwożone przez RODZICA/OPIEKUNA.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • sekretariat@splaczno.edu.pl
   • (+48) 89 757 50 10
   • Łączno 48B, 14-300 Morąg
 • Galeria zdjęć

   brak danych