• Eliminacje Gminne W-M SZS w Piłce Nożnej

     • 1 października 2019r. na Orliku przy ul. Sienkiewicza w Morągu odbyły się Eliminacje Gminne W-M SZS w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych /rocznik 2006–2005/. Nasza szkoła wystawiła do zawodów zarówno drużynę chłopców jak i dziewcząt. Piłka nożna jest nadal bardziej popularna wśród chłopców, co było widać podczas turnieju , w którym wzięło udział 5 zespołów męskich. Natomiast do rywalizacji dziewcząt zgłosiły się tylko dwie drużyny. Obok naszych reprezentantek udział wzięły dziewczyny z NSP w Jurkach. Wśród chłopców mecze rozgrywano systemem „ każdy z każdym”- tak więc nasi zawodnicy rozegrali 4 mecze. Dziewczęta po zaciętym pojedynku wygrały swój jedyny mecz i stanęły na najwyższym miejscu podium. Chłopcy natomiast uplasowali się na V miejscu.

      Skład SP Łączno:Dziewczęta: Sandra Konopacka, Natalia Michałowska, Dagmara Świeżak, Oliwia Zdunek, Karolina Dutkowska, Wiktoria Grzybowska, Patrycja Jabłońska, Martyna Mazińska, Zuzanna Budka.Chłopcy: K. Braig, H. Kowalski, K. Suchocki, P. Fabiński, R. Węgrzyn, D. Piotrowski, J. Wiśniewski, H. Flak, K. Dutkowski.

      Anna Gajewska

     • Próbny alarm przeciwpożarowy

     • W dniu 01. 10. 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

      Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania określonymi w Procedurze Ewakuacji SP W Łącznie. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i zgromadzili się w wyznaczonym miejscu ewakuacji. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

      Obserwujący całą akcję przedstawiciel JRG z Morąga, potwierdził poprawność przeprowadzonej ewakuacji.

      Dariusz Gościniak

     • Przerwa na wspólne czytanie

     • Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu bierze udział w konkursie pt. „Przerwa na wspólne czytanie”. Ma szansę wygrać książki i wygodne pufy dla dzieci o wartości 5000,00. Dlatego bardzo prosimy o codzienne głosowanie. Każdy głos jest na wagę złota!

      Instrukcja głosowania:

      🍫Wejdź na stronę kinder/wspólne czytanie

      🍫Kliknij "Głosuj teraz"

      🍫W polu "Szukaj zgłoszonych bibliotek" wpisz miasto, kod pocztowy lub nazwę naszej biblioteki

      🍫Kliknij "Oddaj głos"

      🍫Jeżeli głosujesz pierwszy raz zarejestruj się podając swój e-mail oraz hasło

      🍫Zaloguj się używając podanego adresu e-mail oraz hasła

      🍫Ponownie kliknij "Oddaj głos"

      Żeby wygrać trzeba zdobyć jak najwięcej głosów. Głosować można raz dziennie z jednego adresu e-mail, a konkurs trwa do 04.11.2019 r.

      Zespół MBP Morąg

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji, uczennice z Samorządu Uczniowskiego, dla męskiej części naszej szkolnej społeczności złożyły piękne życzenia i obdarowały słodkościami.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • ak co roku we wrześniu odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Samorządu Szkolnego.

      W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego: Dagmara Świeżak – Przewodnicząca SU,  Marta Klimbejn – Z – ca przewodniczącego, Agata Drosio – Sekretarz

      Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.

     • Spotkanie z raperem Przemysławem Majewskim

     • 24 września uczniowie naszej szkoły gościli rapera Przemysława Majewskiego - 4p Solo, któremu towarzyszył Piotr Lech odpowiedzialny za zdjęcia do teledysków. Muzyk zaprezentował uczniom teledyski z płyty „Międzywojenna nuta", którą nagrał z okazji 100-leciał Odzyskania Niepodległości.

      Historię odzyskania niepodległości przedstawił w otwierającym płytę utworze pt. „100 lat!”. Uczniowie obejrzeli teledyski do kolejnych piosenek umieszczonych na płycie z okresu Dwudziestolecia Międzywojennego w rapowej aranżacji , m.in. "Ta ostatnia niedziela", "Tylko we Lwowie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Przed prezentacją piosenek p. Przemysław niezwykle barwnie opowiedział historię powstania kolejnych piosenek, przybliżając zebranym atmosferę przedwojennej Polski.

      Prezentację płyty zakończył teledysk do utworu "Mam biało - czerwone serce", który szczególnie spodobał się uczniom. Tekst utworu napisanego przez p. Majewskiego znalazł się w podręcznikach do języka polskiego w kl. V szkoły podstawowej.

      Bezpośrednią inspiracją w tworzeniu tekstów o charakterze patriotycznym jest dla muzyka historia rodzinna. Przywiózł ze sobą portret dziadka oraz pamiątki rodzinne, w tym dyplom nadania krzyża Niepodległości podpisany własnoręcznie przez Marszałka Piłsudskiego.

      W ramach projektu 100 tysięcy płyt na 100-lecie niepodległości muzyk odwiedza wiele miejsc w Polsce i rozdaje płyty. Wręczył je także naszym uczniom.

      Spotkanie z panem Przemysławem Majewskim było niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu w rapowej aranżacji.

      Wszystkie informacje na temat projektu realizowanego przez naszego gościa oraz teledyski z płyty można znaleźć na stronie autora: przemyslawmajewski.pl

      Przemysław Majewski został nominowany do prestiżowej nagrody BohaterON im. Powstańców Warszawskich.

     • Żywa lekcja historii

     • 16 września 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z Dębiny. Pasjonaci historii zaprezentowali się w pokazie historycznym "Wrzesień 39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita". Uczniowie kl. 0-VIII z zaciekawieniem uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji polskiej historii.

      Goście omówili i zaprezentowali sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, repliki broni, technikę wojskową, łączność, zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy. Pokaz z udziałem zgromadzonej na sali gimnastycznej publiczności dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej. Pamiątką po spotkaniu są ciekawe zdjęcia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie
   • splaczno@wp.pl
   • splaczno@wp.pl
   • (+48) 89 757 50 10
   • Łączno 48B, 14-300 Morąg
 • Galeria zdjęć