• Ogłoszenie rekrutacyjne

          • UWAGA !!!

            Każdy z rodziców przygotowując wnioski powinien wydrukować:

            - wniosek przyjęcia lub kontynuacji do oddziału przedszkolnego / przyjęcia do klasy I na rok 2022/2023 (w zależności od tego, który wniosek dotyczy Państwa dziecka),

            - zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

            Oba te dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu szkolnego.

            Należy również zapoznać się dokumentem - klauzula informacyjna.

             

            WSZYSTKIE DOKUMENTY ZWIĄZANE Z REKRUTACJĄ DOSTĘPNE SA W ZAKŁADCE "REKRUTACJA".

          • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

          • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie klas V-VIII naszej szkoły przechodzą na naukę zdalną.

            W środę, 26 stycznia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            Podstawa prawna

            Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i wchodzi w życie 27 stycznia 2022 r.

             

            ORGANIZACJA PRCY NASZEJ SZKOŁY

            a) uczniowie oddziałów przedszkolnych -0A, 0B i 0 oraz klasy I-IV pracują stacjonarnie (zajęcia w szkole) zgodnie z  przyjętym tygodniowym planem zajęć z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego; dzieci będą objęte dożywianiem;

            b) uczniowie klas V-VIII pracują zdalnie (zajęcia w domu) zgodnie z przyjętym harmonogramem pracy zdalnej ( szczegóły u wychowawców).

             

             

             

            Inne ustalenia:

            Od dnia 27 stycznia 2022 r. do dnia 27 lutego 2022 r. w przypadku uczniów, którzy z uwagi na:

            1) rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust. 3, w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek:

            a) zorganizować dla tych uczniów zajęcia w szkole lub

            b) umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły;

            2) brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust. 3, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły może umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

             

            Proszę o bezwzględne stosowanie się do procedur obowiązujących w szkole względem pracy stacjonarnej w reżimie sanitarnym, w tym zachowania dystansu społecznego, stosowania w praktyce osłaniania nosa i ust (dotyczy uczniów, rodziców przyprowadzających uczniów do szkoły, interesantów), przestrzegania zasad higieny, telefonicznych kontaktów ze szkołą.

             Dariusz Gościniak

          • Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich

          • Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

            Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

            Minister podkreślił, że dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć w placówkach.

            Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu. Będzie także możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny. Bursy szkolne będą otwarte.

            Szczegółowe zasady zostaną określone w rozporządzeniu, które Minister Edukacji i Nauki podpisze w środę, 26 stycznia br.

          • FERIE ZIMOWE 2022

          • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

             

            Wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zimowego wypoczynku

                 Z uwagi na trwający stan epidemii organizator ma obowiązek stosować się do zaleceń określonych w Wytycznych dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Rekomendacje zostały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

                 Wytyczne stanowią podstawę dla organizatorów wypoczynku do opracowania własnych procedur (regulaminów) bezpieczeństwa dostosowanych do różnych form wypoczynku. Regulaminy powinny uwzględniać specyfikę, charakter planowanych zajęć, sposób i miejsce ich realizacji i inne lokalne uwarunkowania – odpowiednio na zimowiskach, koloniach, półkoloniach, obozach, warsztatach, szkoleniach. 

                 Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakładce „Wypoczynek” jest dostępny także „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, który zawiera informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku w czasie ferii zimowych. Informacje o zasadach organizacji wypoczynku są również zamieszczone na stronach kuratoriów oświaty. 

            Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku 

                 Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku. 

            • Bezpieczne zabawy i aktywności na świeżym powietrzu

                 Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu drogi ani przywiązywać ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników. 

                 Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe. 

            • Kontrola środków transportu 

                O przeprowadzenie kontroli do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego mogą zwrócić się organizatorzy wypoczynku oraz rodzice i opiekunowie dzieci. Kontrole są prowadzone zarówno w punktach kontrolnych, w miarę możliwości w miejscu wyjazdu autokaru, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych.

            • Zaplanowane indywidualne wyjazdy

                 Rodzice, którzy udają się z dziećmi na wypoczynek własnym środkiem transportu, powinni przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie. Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej podróży jest bezpieczna prędkość. Ważna jest również odpowiednia kondycja psychofizyczna kierowcy.

             

          • Warsztaty mydlarskie

          • Dnia 18 stycznia 2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie dla dzieci przedszkolnych w wieku 3 i 4 lat.

            Warsztaty mydlarskie to pachnące, kolorowe, ekologiczne, twórcze i zarazem edukacyjne

             zajęcia z produkcji naturalnego mydła glicerynowego.

            Podczas zajęć dzieci eksperymentowały z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem.

            Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, zostały zapakowane na prezent z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka

          • Powrót dzieci do nauki stacjonarnej

          • KOCHANI RODZICE

            Powrót dzieci do nauki stacjonarnej. Poniżej wszystkie niezbędne informacje. W przypadku pytań prosimy o kontakt z wychowawcą.

            Nauka stacjonarna w szkołach 

            Do 9 stycznia 2022 r. na obszarze kraju ograniczone jest funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:

            1. szkół podstawowych; 

            2. szkół ponadpodstawowych; 

            3. placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego; 

            4. szkół artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne oraz placówek artystycznych; 

            5. szkół artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego

            10 stycznia 2022 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie wszystkich typów szkół.  

            Podstawa prawna
            Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

            Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym 

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

            • przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów; 

            • stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych; 

            • aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej został uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.   

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

            Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022

            Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. 

            Kalendarz ferii zimowych: 

            • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  

            województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

          • Akcja charytatywna "Kartka Świąteczna"

          •      Społeczność szkolna włączyła się w akcję charytatywną “Kartka Świąteczna”, Której celem było własnoręczne wykonanie kartek świątecznych dla osób samotnych, podopiecznych, chorych morąskiego PCK/MOPS. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

          • Zbiórka dla zwierząt.

          •      Dnia 20.12.2021 uczniowie naszej szkoły zawieźli mnóstwo karmy, kojców, koców i innych potrzebnych rzeczy do schroniska w Zbożnem. Społeczność uczniowska naszej szkoły oraz rodzice jak zwykle spisali się na medal. Dziękujemy z zbiórkę uczniom i rodzicom.

          • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

          • W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.

            Przerwa świąteczna bez zmian

            Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 

            Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

            ORGANIZACJA PRCY NASZEJ SZKOŁY

            a) uczniowie oddziałów przedszkolnych -0A, 0B i 0 pracują stacjonarnie (zajęcia w szkole) zgodnie z  przyjętym tygodniowym planem zajęć z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego; dzieci będą objęte dożywianiem;

            b) uczniowie klas I-VIII pracują zdalnie (zajęcia w domu) zgodnie z przyjętym harmonogramem pracy zdalnej ( szczegóły u wychowawców).

            Inne ustalenia:

            1. szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową lub naukę zdalną na terenie szkoły dla uczniów, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub  wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 (pisemny wniosek rodziców złożony w  sekretariacie szkoły do dnia 17.12.2021r.);

            Proszę o bezwzględne stosowanie się do procedur obowiązujących w szkole względem pracy stacjonarnej w reżimie sanitarnym, w tym zachowania dystansu społecznego, stosowania w praktyce osłaniania nosa i ust (dotyczy uczniów, rodziców przyprowadzających uczniów do szkoły, interesantów), przestrzegania zasad higieny, telefonicznych kontaktów ze szkołą.

             Dariusz Gościniak

          • OGŁOSZENIE - Dostawa opału/pelletu do Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.

          • Załącznik nr 2 do Regulaminu udzielania zamówień o wartości nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 tyś. euro. SP w Łącznie.

            OGŁOSZENIE

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie zaprasza do składania ofert na wykonanie zamówienia pn.: Dostawa opału– pelletu do Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.

            (opis zamówienia)

            Przedmiotem zamówienia jest dostawa (sprzedaż wraz z transportem) pelletu na sezon grzewczy 2022, dla Szkoły Podstawowej w Łącznie w następujących ilościach: pellet - około 100 ton o parametrach:

            • Granulacja, (średnica) – 6-8mm,
            • Wartość opałowa – nie mniej niż 17MJ/kg,
            • Maksymalna zawartość popiołu – nie więcej niż 0,5%,
            • Maksymalna wilgotność – nie więcej niż 12%,
            • Pellet workowany.

             Warunki dostawy: jednorazowa dostawa 6-12 ton, samochodami samowyładowczymi. Warunki płatności 60 dni od wystawienia faktury.

            1. Termin składania ofert:  od 06.12.2021r. do 14.12.2021r.do godziny 09.00.
            2. Miejsce składania ofert: Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie, Łączno 48b, 14-300 Morąg, tel. 89 757 5010, fax. 89 757 5010,mail: sekretariat@splaczno.edu.pl
            3. Forma składania ofert:     forma pisemna - list, e-mail (sekretariat@splaczno.edu.pl),
            4. Termin realizacji zamówienia:od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.Warunki udziału w postępowaniu: o wykonanie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia; posiadają niezbędną wiedzę oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;  znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
            5. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty:  najniższa cena,
            6. Inne postanowienia:
              1. dostawa partiami na telefoniczne zgłoszenie Zamawiającego, w terminie od1 stycznia 2022r. do 31 grudnia 2022 r. Od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek dostarczyć przedmiot zamówienia w ciągu 48 godzin do Szkoły Podstawowej w Łącznie, Łączno 48b, 14-300 Morąg.
              2. wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty:1. aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualne zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej, 2. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, 3 aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków. Wszystkie dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
            7. Informacje szczegółowe na temat zamówienia dostępne są: sekretariat Szkoły, tel. 89 757 5010, strona www szkoły: www.splaczno.edupage.org

            Wybór oferty nastąpi zgodnie z Regulaminem udzielania zamówień o wartości szacunkowej nie przekraczającej równowartości kwoty 30 tyś. euro, stanowiącego załącznik nr 1 do Zarządzenia Dyrektora Szkoły nr 6/2020/2021 z dnia 04.01.2021 r., z zastrzeżeniem art. 701 ust. 3 oraz art. 703 ust. 2 kodeksu cywilnego.

          • MIKOŁAJKI – „DZIEŃ CZAPKI NIEPYTKI”

          • W tym roku uczniowie naszej szkoły również podtrzymywały mikołajkową tradycję. Od samego rana na korytarzach i w klasach widać było szczęśliwe dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Każdy, wziął udział w zabawie i  ubrał czapkę Świętego Mikołaja, był zwolniony z odpowiedzi ustnej.

            Głównym celem Mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy oraz dostarczenie dzieciom radości ze spędzenia wspólnego czasu w miłej atmosferze z rówieśnikami.

            Mikołaj nie mógł zawitać u progów szkoły, więc wydelegował pomocników z Samorządu Uczniowskiego. Dziewczynki z klasy V porozdawały paczki, w których znajdował się słodki podarunek dla każdego ucznia.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkie upominki

             

             

          • Festiwal sportowy

          •     W środę – 20 października 2021r. na sali sportowej naszej szkoły odbył się Festiwal Sportowy, w którym wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy I- w sumie 39 dzieci.

                Imprezę tę przygotowali i prowadzili wolontariusze z klasy VII i VIII, którzy na początku września uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Sztutowie. Podczas tego zgrupowania na warsztatach ćwiczeniowych zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji tego typu przedsięwzięć.

               Podczas festiwalu nasi najmłodsi koledzy „pod czujnym okiem” starszych uczniów  kształtowali swoją sprawność fizyczną i umiejętności sportowe na przygotowanych torach przeszkód.

                   W organizację sportowej zabawy włączyli się sponsorzy i rodzice, którym serdecznie    

            Dziękujemy!!!

            Poczęstunek i niespodzianki dla zawodników umożliwili:

            - P. Jarosław Gauden- z piekarni „ Kruszewnia”

            - P. Elżbieta Czupryn

            - P. Renata Jabłońska

            - P. Radevowie

            - p. Justyna Strzeszewska

            - P. Wiśniewscy.

             

               Nad bezpieczeństwem zawodników oraz sprawnym przebiegiem festiwalu czuwali:-

            - wolontariusze z kl. VIII: Ola, Wiktoria, Julka, Ivanna, Jakub, Radek, Igor, Przemek, Bartek,

            - wolontariusze z kl. VII: obie Weroniki, Julka, Natalka, Marta, Oksana, Nikola, Szymon, Jakub, i Seweryn.

          • Festiwal Pieśni Patriotycznej

          •      Reprezentacja naszej szkoły podczas XI Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Szlakiem Niepodległości Morąg 2021.

                 Uczniowie klasy III: L. Ciesielska, H. Rogiewicz, A. Sienkiewicz, O. Jabłońska, J. Ostrowska, J. Szymborska, N. Świstara, K. Dziewulski, A. Krasa, J. Krasa oraz uczennica klasy VII - W. Kraśniewska zaprezentowali utwory o charakterze patriotycznym: Czy wojna jest dla dziewczyn?, Ojczyzna i Idą leśni. Komisja konkursowa przyznała naszym Trzecioklasistom drugą nagrodę w kategorii klas I-III. 

                 Uczestnikom gratulujemy udanych występów, a laureatom - nagród!

                 Dzieci przygotowały do występów: p. K. Nowakowska i p. A. Sienkiewicz- Gajewska

          • Projekt edukacyjny - CZYTAM Z KLASĄ

          •      Już po raz drugi uczniowie klasy III przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.Tegoroczna edycja pod hasłem POZNAJEMY ZAWODY wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/ 2022.Projekt opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem.Trzecia edycja projektu polega na skorelowaniu czytania określonej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących. Ponadto projekt ma na celu wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie.

          • CodeWeek 2021

          •      Trwający dwea tygodnie Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2021) to świetna okazja, by zmienić zdanie o programowaniu i dać sobie szansę na zdobyie nowych kompetencji. To inicjatywa, organizowana z myślą o osobach w każdym wieku, każdej profesji, o różnych zainteresowaniach. Jeżli do tej pory nawet nie słyszeliście o programowaniu - CodeWeek jest dla Was. Jeżli macie 6,13,27,50, a może 70 lat - CodeWeek jest własnie dla Was!

                 W naszej szkole warsztaty z programowania odbędą się 18.10.2021 na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w sali komputerowej nr 16. Jeżeli chciałbyś rozpocząc swoją przygodę z programowaniem, zobaczyć na czym polega programowanie robotów (Lego Mindstorm EV3) to zajęcia są właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy.

             

          • Dzień Tabliczki Mnożenia

          •      2 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

                 W klasach 3-8 został przeprowadzony konkurs pozwalający wyłonić Mistrza Szkoły oraz Mistrza Klasy w Tabliczce Mnożenia. 

            Tytuł Mistrza Szkoły otrzymał:  Dzieliński Kacper

            Tytuł Mistrza Klasy III otrzymała : Szymborska Julia

            Tytuł Mistrza Klasy IV otrzymała:  Chróścicka Oliwia

            Tytuł Mistrza Klasy  VI otrzymał: Faltynowski  Olivier

            Tytuł Mistrza Klasy VII otrzymał: Bednarczyk Seweryn

            Tytuł Mistrza Klasy VIII otrzymał: Siergiej Jakub

            Tytuł Mistrza w kategorii Nauczyciel otrzymała pani Zambrzycka Monika.

             

            GRATULUJEMY!!!

  • Galeria zdjęć

      brak danych